metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 24 °C

Sobota 22. června 2024. Svátek má Pavla

Město chystá novou vyhlášku o hazardu. Uvažuje o nulové toleranci

  5:31
Hazardní hráči i provozovatelé se musí připravit na změnu. Město připravuje úpravu vyhlášky, která hazardní hry v metropoli upravuje.
Hazard (ilustrační foto) | foto: freeimages

„Novelu vyhlášky projedná 1. června komise pro oblast regulace loterií a jiných

podobných her,“ uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Město sice původně plánovalo novelu projednat už v dubnu, ale podle Hrubé se sešlo mnoho připomínek, které je nutné prodiskutovat.

Vyhláška o hazardu v Praze platí od října 2013. Městské části si v ní mohou určit, kde hazard povolí. Herny zcela zakázaly například Praha 2, 6, další radnice je omezily.

Nová pražská koalice se ve své smlouvě zavázala zavést nulovou toleranci plošně na celém území metropole. K tomu chce rada i motivovat městské části. Například změnou v rozdělování peněz z hazardu. Nově by se mohly rozdělovat bez ohledu na zákaz heren.

Poslední bouřlivé jednání o hazardu mají za sebou v Modřanech. Po více než sedmihodinové debatě se zastupitelstvo dohodlo, že žádné automaty na svém území nechce. Potvrdili tak rozhodnutí zastupitelstva o nulové toleranci hazardu z roku 2011, kdy skončily výherní automaty povolované radnicí, ale na sedmi místech zůstaly ty povolované státem. Zmíněných sedm míst pak letos v dubnu radní Prahy 12 navrhli do seznamu povolených míst v příloze celoměstské vyhlášky. V úterý ale opět potvrdili, že v Modřanech hazard nebude.

O výrazné redukci hazardu rozhodla i Praha 4. Z původních 200 míst, kde byl provozován hazard, zbylo v Praze 4 v současné době 27 a podle novely vyhlášky má být pouze sedm takových míst, a to ještě jen kasin. „Jsme si vědomi toho, že hazard přináší spoustu negativních a patologických jevů, a proto jsme přijali toto rozhodnutí,“ uvedl radní pro bezpečnost Prahy 4 Zdeněk Pokorný.

Nově by zavést nulovou toleranci chtělo pět městských částí - Praha 5, 7, 8, 15 a 20. Ostatní ve svých dřívějších vyjádřeních vyslovily požadavek na zachování současného počtu míst nebo na vypuštění konkrétního místa. 

Autor: Robert Oppelt

Hlavní zprávy

Superhrdinové opět zlobí! Butcher a Homelander pořád kopou nejvyšší seriálovou ligu

Strážce streamu
vydáno 21. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Krvavá, brutální, dekadentní, místy až úchylná a hlavně neskutečně zábavná seriálová odpověď na superhrdinské trháky se nedávno, vlastně jen před pár dny,...  celý článek

V Česku prakticky nenarazíte na skutečně luxusní hotely, říká youtuber Husička

vydáno 21. června 2024  11:00

Jmenuje se Jindřich Husička, ale fanoušci jeho videí na YouTube jej znají hlavně jako Pana Plešatého. Rodák z Olomouce, který se věnoval práci v...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek