metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 13 °C

Neděle 3. března 2024. Svátek má Kamil

Mladý čtenář fotí pro Metro. Vydělal si už přes deset tisíc korun

  13:31
Čtenáři metropolitního webu Metro.cz mohou posílat své fotografie a pokud se objeví v deníku Metro, dostanou za ně finanční odměnu. Jedním z vůbec nejúspěšnějších fotografů je dvaadvacetiletý student David Sedlecký. V deníku Metro bylo otištěno 30 jeho fotografií.

Jak jste se k focení pro Metro dostal?
Takto na vyšší úrovni jsem začal fotit asi před dva a půl rokem. O možnosti dostat za fotku odměnu jsem se dozvěděl náhodou. Moje první poslaná fotografie byla z jedné uličky u Pražského hradu a byla na ní hromada značek. Byla to pro mě inspirace se do focení pustit víc.

A hned za první fotku, kterou jste nám poslal, jste dostal odměnu?
Ne. První otisknutá fotka vyšla v Metru v lednu 2013 a první fotka, kterou jsem poslal, ale do novin se nedostala, byla z konce roku 2012.

Posílejte nám také fotky

Kdy jste začal s focením?
Ještě pamatuji fotoaparáty na kinofilmy na 24 a 36 obrázků, ale takhle na vyšší úrovni je to, jak jsem říkal, zhruba dva a půl roku zpátky. Líbila se mi možnost, uplatnit svoje fotky.

Kolik vašich fotek se už v deníku Metro objevilo?
Dodnes je to zhruba 30 fotek.

A kolik jste si za ně vydělal?
Něco přes deset tisíc.

Fotíte i cíleně některé události, o kterých si myslíte, že se bude v novinách psát?
No jasně, jedna kategorie fotek jsou právě reportážní ze sportovních a kulturně politických akcí. Vyhledám si je na internetu a cíleně na ně jedu fotit. Druhá kategorie je pak každodenní život v Praze, co zrovna najdete na ulici.

Co nejzajímavějšího vám přišlo?
Díky tomu, že jsem se focení začal více věnovat, tak jsem měl možnost poznat známé osobnosti na různých autogramiádách, kam jezdím fotit. To se mi na tom hodně líbí.

Nyní studujete vysokou školu. Lákalo by vás focení i do budoucna?
Určitě ano. Kdybych našel možnost uplatnění svých fotek, tak by mi to rozhodně nevadilo. Bylo by fajn mít za práci svého koníčka.

Jak kombinujete focení se studiem?
Občas je to docela náročné, když dopoledne dělám nějakou akci, kterou vám potom posílám, odpoledne jdu do školy a večer mám ještě třeba autogramiádu. Přesuny z místa jsou někdy náročnější.

Kolik toho za den vyfotíte?
Když jdu na nějakou akci, vyfotím až 300 fotek. Pět až deset nejlepších pak vyberu a pošlu je vám.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek

Netradiční pivo, to je „léčivý“ chmel i med z kaštanů. Jiříkovo vidění vám zachutná

vydáno 2. března 2024  19:45

Vymyslel recepturu několika piv. Sám se ale za sládka nepovažuje. Příběh člověka, kterému neslouží oči, ale nevzdal to.  celý článek

Námět na vycházku. Malíř Rittstein má na Kampě Dvě klády. A Nohy na stole.

vydáno 2. března 2024  15:21

Emeritní profesor pražské Akademie výtvarných umění patří již téměř půl století mezi přední představitele české figurativní malby.  celý článek

Bedřich Smetana. Třetina skladatelovy tvorby vznikla v naprosté hluchotě

vydáno 2. března 2024  5:37

Bedřich Smetana, který by dnes oslavil 200. narozeniny, je vedle Antonína Dvořáka patrně největším českým skladatelem. Nicméně Smetanův zvuk je v...  celý článek