metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Pátek 24. května 2024. Svátek má Jana

Moskevská bude jiná. Velká proměna začne už v pondělí

  9:00
Dopravu na Vinohradech a ve Vršovicích od pondělí všem zkomplikuje nutná oprava Moskevské ulice. "Od poloviny dubna až do června příštího roku se uskuteční postupně výměna kanalizačního a vodovodního potrubí, plynovodu, tramvajového tělesa i trolejí. V plánu je též celkové oživení ulice i chodníků," uvedl mluvčí Prahy 10 Jan Charvát.

Další 2 fotografie v galerii
Moskevskou čeká proměna. | foto: Praha 10

Výsledná podoba prostoru bude mít nové dopravní uspořádání, nové povrchy chodníků i vozovky a bude doplněna o zeleň a mobiliář. Průběh rekonstrukce bude mít několik fází, kdy bude postupně docházet k různým druhům prací v různých částech Francouzské a Moskevské ulice. První fáze zahajuje opravou tramvajového vedení ve Francouzské ulici. "V období od 15. dubna přibližně do konce října bude přerušen tramvajový provoz v úseku stanic Koh-i-noor–Náměstí Míru," potvrdila Aneta Řehková z dopravního podniku.

Po celou dobu rekonstrukce se počítá se zachováním jednoho jízdního pruhu pro nezbytnou dopravní obsluhu. "Výjimku tvoří úsek mezi ulicemi Ruská a Heroldovy sady, takzvaná soutěska, kde z prostorových důvodů nebude v první fázi průjezd možný," dodává Charvát. Francouzská ulice zůstane pro silniční dopravu průjezdná ve směru od náměstí Míru do Vršovic. Ve směru do centra bude automobilová doprava vedena náhradní objízdnou trasou.

Tramvaje po Moskevské nepojedou půl roku

Nejméně půl roku nepojedou tramvaje po Francouzské a Moskevské ulici v Praze 2 a 10. Dopravní podnik zde bude modernizovat tramvajové tratě. Rekonstrukce obou tratí, která začne v pondělí, vyjde asi na 100 milionů korun.

  • Tramvaje budou mít výluku v úseku Náměstí Míru - Koh-i-noor, omezen bude provoz automobilové a částečně i pěší dopravy. Místo tramvají bude zavedena náhradní autobusová doprava X22. Automobilová doprava bude vedena po objízdných trasách.
  • Linka 4 bude ve směru ze zastávky I. P. Pavlova odkloněna přes Bruselskou na Zvonařku, kde bude ukončena. Linky 22, 57 a 59 budou v úseku I. P. Pavlova - Koh-i-noor odkloněny přes zastávky Bruselská, Nuselské schody, Otakarova, Nádraží Vršovice a Bohemians.
  • Omezen bude i provoz autobusů. Pro linku 135 bude zrušena zastávka Jana Masaryka, přemístí se zastávky Náměstí Míru a Jana Masaryka a zřízeny budou nové zastávky Vinohradská vodárna, Šumavská a Krymská. Více informací o výlukách jsou na webu dopravního podniku.
Autor: Robert Oppelt

Hlavní zprávy

Ve slovenštině plánuji celé album, říká zpěvák s hlubokým sametovým hlasem Adam Pavlovčin

vydáno 24. května 2024  6:15

Vystupuje pod jménem Adonxs a v Praze ho naživo můžete vidět 31. května. V rámci Prague Open Air se představí na Občanské plovárně, kam si pozval i...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek

Mládí vpřed! Slavný pochod obsadili teenageři, neztratil se ani editor deníku Metro

vydáno 20. května 2024  5:03

Nejslavnější český pochod Praha-Prčice ovládl deštivou sobotu. Ti největší odvážlivci se vydali na nejdelší, 75 kilometrů dlouhou trasu. V cíli panovaly...  celý článek

Deset hodin čekání. Pětiapůltunovému motýlovi hrozil nekoordinovaný let

vydáno 19. května 2024  18:55

Praha v sobotu zažila nečekanou podívanou. Lidé, kteří mířili k Národní třídě vstoupit do běžně nepřístupných domů a užít si výjimečné výhledy na město z...  celý článek