metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Čtvrtek 20. června 2024. Svátek má Květa

Moskevská bude jiná. Velká proměna začne už v pondělí

  9:00
Dopravu na Vinohradech a ve Vršovicích od pondělí všem zkomplikuje nutná oprava Moskevské ulice. "Od poloviny dubna až do června příštího roku se uskuteční postupně výměna kanalizačního a vodovodního potrubí, plynovodu, tramvajového tělesa i trolejí. V plánu je též celkové oživení ulice i chodníků," uvedl mluvčí Prahy 10 Jan Charvát.

Další 2 fotografie v galerii
Moskevskou čeká proměna. | foto: Praha 10

Výsledná podoba prostoru bude mít nové dopravní uspořádání, nové povrchy chodníků i vozovky a bude doplněna o zeleň a mobiliář. Průběh rekonstrukce bude mít několik fází, kdy bude postupně docházet k různým druhům prací v různých částech Francouzské a Moskevské ulice. První fáze zahajuje opravou tramvajového vedení ve Francouzské ulici. "V období od 15. dubna přibližně do konce října bude přerušen tramvajový provoz v úseku stanic Koh-i-noor–Náměstí Míru," potvrdila Aneta Řehková z dopravního podniku.

Po celou dobu rekonstrukce se počítá se zachováním jednoho jízdního pruhu pro nezbytnou dopravní obsluhu. "Výjimku tvoří úsek mezi ulicemi Ruská a Heroldovy sady, takzvaná soutěska, kde z prostorových důvodů nebude v první fázi průjezd možný," dodává Charvát. Francouzská ulice zůstane pro silniční dopravu průjezdná ve směru od náměstí Míru do Vršovic. Ve směru do centra bude automobilová doprava vedena náhradní objízdnou trasou.

Tramvaje po Moskevské nepojedou půl roku

Nejméně půl roku nepojedou tramvaje po Francouzské a Moskevské ulici v Praze 2 a 10. Dopravní podnik zde bude modernizovat tramvajové tratě. Rekonstrukce obou tratí, která začne v pondělí, vyjde asi na 100 milionů korun.

  • Tramvaje budou mít výluku v úseku Náměstí Míru - Koh-i-noor, omezen bude provoz automobilové a částečně i pěší dopravy. Místo tramvají bude zavedena náhradní autobusová doprava X22. Automobilová doprava bude vedena po objízdných trasách.
  • Linka 4 bude ve směru ze zastávky I. P. Pavlova odkloněna přes Bruselskou na Zvonařku, kde bude ukončena. Linky 22, 57 a 59 budou v úseku I. P. Pavlova - Koh-i-noor odkloněny přes zastávky Bruselská, Nuselské schody, Otakarova, Nádraží Vršovice a Bohemians.
  • Omezen bude i provoz autobusů. Pro linku 135 bude zrušena zastávka Jana Masaryka, přemístí se zastávky Náměstí Míru a Jana Masaryka a zřízeny budou nové zastávky Vinohradská vodárna, Šumavská a Krymská. Více informací o výlukách jsou na webu dopravního podniku.
Autor: Robert Oppelt

Hlavní zprávy

Japonská Mazda MX-5 je nesmrtelná. Její milovníci zažijí o víkendu Rozkoš

vydáno 19. června 2024  17:20

Už za pár dní se bude okresem Náchod ozývat zvuk stovek motorů automobilů značky Mazda MX-5. Po pěti letech si tu totiž předposlední červnový víkend dají...  celý článek

Půllitr piva za 175, za vodu i 111 korun. „I tak to byl zážitek,“ popisují čeští fanoušci fotbalové Euro

vydáno 19. června 2024  5:00

Red Bull Aréna v německém Lipsku, která má kapacitu 41 122 míst, se včera otřásla v základech. Čeští fanoušci se totiž vydali na český úvodní zápas Eura,...  celý článek

Z Dlážděné je asfaltová. Rekonstrukci tratě u Masarykova nádraží se povedlo dokončit dřív

vydáno 19. června 2024  11:00

V Havlíčkově a Dlážděné ulici se má dnes brzy ráno po necelých dvou měsících opět začít ozývat cinkání tramvají. Dopravní podnik (DPP) zde totiž...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek