metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Movember drží i tramvaje a autobusy

  8:20
Polepením masek svých dopravních prostředků šíří podnik v Praze osvětu o zdraví mužů.
Knír můžete vidět i na lince autobusu 150. | foto: Ropid

Klíčov, Kačerov, ale i centrum metropole. Na těchto a dalších místech již čtenáři deníku Metro mohli v uplynulých dnech spatřit autobus či tramvaj opatřenou slušivým knírem. „Dle informací dopravního podniku je v Praze v provozu patnáct těchto autobusů a stejný počet tramvají, takže potkat takové vozidlo je poměrně náhoda,“ píše organizátor dopravy Ropid na svém Facebooku.

Dopravní podnik se od prvního listopadu zapojuje do projektu Movember. Stejně jako ve dvanácti dalších městech v Česku, i v Praze jezdí autobusy a tramvaje vyzdobené kníry.

„Dopravce chce tímto způsobem podpořit projekt Movember a pomoci šířit osvětu týkající se mužského zdraví. Cílem podpory je oslovit co nejvyšší počet lidí v ulicích měst,“ uvádějí zástupci tiskového odboru dopravního podniku s tím, že jde o další společný projekt pod záštitou Sdružení dopravních podniků ČR.

Kníraté dopravní prostředky se u Pražanů těší velké oblibě. Dle jejich reakcí na sociálních sítích se někteří dobrodruzi neváhají za kníratou tramvají či autobusem vydat i na druhý konec Prahy. Některým však chybí kníry v podzemce. „Škoda, že nejsou takto polepeny i čelní vozy metra. Fousatá M1 by byla legrační,“ píše na Facebooku Pražské integrované dopravy Ondřej Duba.

Pokud zaznívá na sociálních sítích kritika fousatých vozů MHD, jde spíše na vrub nesmyslně utracených peněz za polep vozů než na hodnotu akce samotné. Dle Jana Bergera by bylo od dopravců rozumnější, kdyby místo polepů raději věnovali finanční obnos na podporu boje s rakovinou. Jak ale Ropid obratem vysvětluje, cílem kampaně je především na problém upozornit. „Dopravní podniky na akci spolupracují s nadačním fondem proti rakovině,“ píše Ropid.

Movember

  • Nejběžnější způsob, jak kampaň podpořit, je nechat si narůst pod nosem knír, takzvaný Mo. A také si zajít na preventivní prohlídku.
  • Cílem podpory dopravních podniků je oslovit co nejvyšší počet lidí v ulicích měst. Charitativní celosvětovou kampaň Movember zastřešuje v Česku nadační fond Muži proti rakovině.
Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek