metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 19 °C

Středa 12. června 2024. Svátek má Antonie

Movember drží i tramvaje a autobusy

  8:20
Polepením masek svých dopravních prostředků šíří podnik v Praze osvětu o zdraví mužů.
Knír můžete vidět i na lince autobusu 150. | foto: Ropid

Klíčov, Kačerov, ale i centrum metropole. Na těchto a dalších místech již čtenáři deníku Metro mohli v uplynulých dnech spatřit autobus či tramvaj opatřenou slušivým knírem. „Dle informací dopravního podniku je v Praze v provozu patnáct těchto autobusů a stejný počet tramvají, takže potkat takové vozidlo je poměrně náhoda,“ píše organizátor dopravy Ropid na svém Facebooku.

Dopravní podnik se od prvního listopadu zapojuje do projektu Movember. Stejně jako ve dvanácti dalších městech v Česku, i v Praze jezdí autobusy a tramvaje vyzdobené kníry.

„Dopravce chce tímto způsobem podpořit projekt Movember a pomoci šířit osvětu týkající se mužského zdraví. Cílem podpory je oslovit co nejvyšší počet lidí v ulicích měst,“ uvádějí zástupci tiskového odboru dopravního podniku s tím, že jde o další společný projekt pod záštitou Sdružení dopravních podniků ČR.

Kníraté dopravní prostředky se u Pražanů těší velké oblibě. Dle jejich reakcí na sociálních sítích se někteří dobrodruzi neváhají za kníratou tramvají či autobusem vydat i na druhý konec Prahy. Některým však chybí kníry v podzemce. „Škoda, že nejsou takto polepeny i čelní vozy metra. Fousatá M1 by byla legrační,“ píše na Facebooku Pražské integrované dopravy Ondřej Duba.

Pokud zaznívá na sociálních sítích kritika fousatých vozů MHD, jde spíše na vrub nesmyslně utracených peněz za polep vozů než na hodnotu akce samotné. Dle Jana Bergera by bylo od dopravců rozumnější, kdyby místo polepů raději věnovali finanční obnos na podporu boje s rakovinou. Jak ale Ropid obratem vysvětluje, cílem kampaně je především na problém upozornit. „Dopravní podniky na akci spolupracují s nadačním fondem proti rakovině,“ píše Ropid.

Movember

  • Nejběžnější způsob, jak kampaň podpořit, je nechat si narůst pod nosem knír, takzvaný Mo. A také si zajít na preventivní prohlídku.
  • Cílem podpory dopravních podniků je oslovit co nejvyšší počet lidí v ulicích měst. Charitativní celosvětovou kampaň Movember zastřešuje v Česku nadační fond Muži proti rakovině.
Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Zelená oáza v pražské Troji slaví kulaté výročí. O rostliny uvnitř se starají i potápěči

vydáno 12. června 2024  18:27

Skleník Fata Morgana zná velmi dobře. V Botanické zahradě hl. m. Prahy pracuje přes dvanáct let. Začínal tu jako brigádník, nyní zahradu vede. Bohumil...  celý článek

Scházejí už jen tovaryši a povinné právo várečné. Změnit v Česku obor není snadné

vydáno 12. června 2024  16:36

Daň ze všeho, poplatek za nic a členství ve všem. Přílišná regulace českého pracovního trhu brzdí rozlet ekonomiky. Připomíná to středověkou cechovní éru.  celý článek

Karlín je vlastně Karolín. Jméno získal podle manželky císaře Františka I.

vydáno 12. června 2024  13:29

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Vraťte se s námi do Prahy, která ještě nebyla Prahou a stála až za hradbami.  celý článek

Umělá inteligence. Není to jen jiný Velký bratr? Obavy i těšení se na AI

vydáno 12. června 2024  6:15

Když kapitalisté začali v 19. století zavádět ve velkém strojovou výrobu, dělníci „čertovské“ mechanismy rozbíjeli. Tak se báli o práci. Máme se nyní bát...  celý článek