metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 9 °C

Neděle 21. dubna 2024. Svátek má Alexandra

Další 2 fotografie v galerii
Milan Balamuta loni v Praze poleptal bývalou přítelkyni kyselinou. | foto: ČTK

Muž, který polil přítelkyni kyselinou, se v noci oběsil v cele pankrácké věznice

  12:30,  aktualizováno  15:49
V cele věznice na Pankráci se v noci na dnešek oběsil muž obžalovaný za pokus o vraždu bývalé přítelkyně politím kyselinou. Informaci potvrdila Vězeňská služba.

Devětačtyřicetiletému Milanu Balamutovi hrozil za pokus o vraždu bývalé partnerky výjimečný trest. Polil ji kyselinou a minulé úterý se u soudu k napadení přiznal. V pankrácké cele ho však našli mrtvého. Oběsil se.

„Obviněný byl kontrolován ve stanovených intervalech, sebevraždu provedl v době mezi dvěma kontrolami. V cele byl ubytován sám,“ uvedla v prohlášení Vězeňská služba. Dodala, že muže minulý týden vyšetřil vězeňský psycholog, aniž by bylo nutno přijmout nějaká zvláštních opatření. Oběšený v cele zanechal obálku určenou své právničce.

„Mohu potvrdit informaci, že obžalovaný zemřel. V souvislosti s tím budeme rušit nařízené hlavní líčení,“ řekla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.

Ženu polil kyselinou a posypal hydroxidem sodným

Obžalovaný vypadal minulý týden na začátku procesu vyčerpaně. Soud mu dovolil, aby při výpovědi seděl. Muž mluvil potichu a nesrozumitelně. Svoji výpověď nedokončil, protože mu státní zástupkyně a jeho advokátka chtěly pokládat otázky u některého z dalších jednání, až bude jeho stav lepší. Podle lékařské zprávy z věznice však byl schopen výslechu.

Útok, kvůli kterému stál Balamuta před soudem, se stal loni 26. srpna v Praze 4. Muž se přiznal, že polil bývalou přítelkyni nejprve kyselinou chlorovodíkovou, pak ji posypal hydroxidem sodným a útok zakončil tím, že na ženu vylil vodu, aby zesílil účinky chemikálií. Žena má dosud zdravotní problémy a čeká ji několik operací.

Balamuta si podle obžaloby chemikálie předem opatřil a čekal na partnerku na chodbě u výtahu v jejím domě. Když šla žena ráno do práce, zaútočil na ni nejprve slovně a pak fyzicky dvěma údery na hlavu, kterými ji srazil k zemi. Pak na ženu vylil připravené chemikálie a vodu. Sám Balamuta tvrdil, že chemikálie potřeboval k práci na opravu okapů. K útoku se prý rozhodl až několik minut před činem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Americký sen. Češka z New Yorku prožívá lakrosové vrcholy ve Spojených státech amerických

vydáno 20. dubna 2024  13:00

Předloni zažila s českou lakrosovou reprezentací velké úspěchy. Na mistrovství světa byly Češky sedmé, vzápětí si zahrály mezi osmi nejlepšími zeměmi na...  celý článek

Přála jsem si oslovit a motivovat ty nejmenší, říká Marie Šnajdrová

vydáno 20. dubna 2024  7:00

Ilustrátorka, cestovatelka, ale hlavně horská duše. Marie Šnajdrová poslední roky tráví většinu času na cestách, z nichž své poznatky promítá do knih. Ve...  celý článek