metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Muž, který polil přítelkyni kyselinou, se v noci oběsil v cele pankrácké věznice

  12:30aktualizováno  15:49
V cele věznice na Pankráci se v noci na dnešek oběsil muž obžalovaný za pokus o vraždu bývalé přítelkyně politím kyselinou. Informaci potvrdila Vězeňská služba.

Další 2 fotografie v galerii
Milan Balamuta loni v Praze poleptal bývalou přítelkyni kyselinou. | foto: ČTK

Devětačtyřicetiletému Milanu Balamutovi hrozil za pokus o vraždu bývalé partnerky výjimečný trest. Polil ji kyselinou a minulé úterý se u soudu k napadení přiznal. V pankrácké cele ho však našli mrtvého. Oběsil se.

„Obviněný byl kontrolován ve stanovených intervalech, sebevraždu provedl v době mezi dvěma kontrolami. V cele byl ubytován sám,“ uvedla v prohlášení Vězeňská služba. Dodala, že muže minulý týden vyšetřil vězeňský psycholog, aniž by bylo nutno přijmout nějaká zvláštních opatření. Oběšený v cele zanechal obálku určenou své právničce.

„Mohu potvrdit informaci, že obžalovaný zemřel. V souvislosti s tím budeme rušit nařízené hlavní líčení,“ řekla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.

Ženu polil kyselinou a posypal hydroxidem sodným

Obžalovaný vypadal minulý týden na začátku procesu vyčerpaně. Soud mu dovolil, aby při výpovědi seděl. Muž mluvil potichu a nesrozumitelně. Svoji výpověď nedokončil, protože mu státní zástupkyně a jeho advokátka chtěly pokládat otázky u některého z dalších jednání, až bude jeho stav lepší. Podle lékařské zprávy z věznice však byl schopen výslechu.

Útok, kvůli kterému stál Balamuta před soudem, se stal loni 26. srpna v Praze 4. Muž se přiznal, že polil bývalou přítelkyni nejprve kyselinou chlorovodíkovou, pak ji posypal hydroxidem sodným a útok zakončil tím, že na ženu vylil vodu, aby zesílil účinky chemikálií. Žena má dosud zdravotní problémy a čeká ji několik operací.

Balamuta si podle obžaloby chemikálie předem opatřil a čekal na partnerku na chodbě u výtahu v jejím domě. Když šla žena ráno do práce, zaútočil na ni nejprve slovně a pak fyzicky dvěma údery na hlavu, kterými ji srazil k zemi. Pak na ženu vylil připravené chemikálie a vodu. Sám Balamuta tvrdil, že chemikálie potřeboval k práci na opravu okapů. K útoku se prý rozhodl až několik minut před činem.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek