Na facebookové stránce příznivci večírku také debatují o tom, zda by se pronájem mohl částečně zaplatit virtuální měnou bitcoin. Pokud Horkému Hrad akci v tomto termínu povolí, bude pokračovat dál. Vznikne transparentní účet a ten, kdo dřív za „vstupenku“ zaplatí, může na akci jít.
Horký se pro akci rozhodl poté, co se v Jižních zahradách usmysleli oslavit své narozeniny kancléř Vratislav Mynář či prezidentův poradce Martin Nejedlý.
Podle Horkého takové akce na Hrad nepatří. Zemanův mluvčí později řekl, že si část Hradu můžou pronajmout i novináři, pokud se složí. Horký se této informace chytl a celá akce se rozjela. Po jeho přátelích se na Facebooku začali přidávat i další lidé. Pronájem Jižních zahrad bude stát 180 tisíc a bude asi jen pro 500 lidí.