metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 29 °C

Úterý 25. června 2024. Svátek má Ivan

Na kole se raději nezpoťte, ať neobtěžujete kolegy zápachem

  6:00
Jezdit do práce na kole by chtělo hodně lidí. Ne všichni ale mají možnost se tam po příjezdu osprchovat, aby sobě a svým kolegům neznepříjemňovali den zápachem svého potu.
Stále více lidí chce jezdit do práce na kole. | foto: SXC.HU

Kdo zaměstnává cyklisty?

  • Mnoho firem v hlavním městě se dnes už snaží svým zaměstnancům, kteří rádi jezdí na kole, vyjít vstříc.
  • Které se to daří nejlépe, by měla prozradit i soutěž Cyklozaměstnavatel roku, kterou vyhlásil portál Do práce na kole.cz. Uzávěrka této soutěže je 31. května.
  • Hodnotí se v ní například to, zda firma zvýhodňuje formou benefitů své pracovníky za ujeté kilometry na kole, zda jim poskytují materiální podporu v podobě doplňků na kolo, zda poskytují firemní kolo k pracovním vyjížďkám po Praze.
  • Součástí kritérií je ale třeba i to, jestli umožní svým zaměstnancům se v práci osprchovat nebo zaparkovat kolo na hlídaném místě.

Jet, či nejet do práce na kole? Mnohdy toto dilema nesouvisí s leností, ale se zcela jiným problémem.

Především v létě se při delší jízdě na kole zpotíte. A pokud nemáte možnost se po příjezdu do práce umýt a osprchovat, může to být nepříjemné jak pro vás, tak i pro vaše kolegy v kanceláři.

"Sprchy hrají roli hlavně pro lidi, kteří jezdí delší vzdálenosti a také v létě. Pro ty, kteří ujedou pár kilometrů v centru města, absence sprch blokem není," říká manažer projektu Do práce na kole Vít Masare.

Na magistrátu se sprchují

Hlavu si s tímto problémem lámat nemusí třeba zaměstnanci magistrátu. "Po příjezdu do práce mají možnost využít sprchu," potvrzuje mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská.

Stejně jsou na tom i pracovníci hypermarketů Tesco. "Pokud to dovolují provozní možnosti a dispozice obchodu, máme vyčleněná speciální místa i pro ukládání kol," říká mluvčí Tesca Eva Karasová.

V horší situaci jsou pracovníci České spořitelny, kteří sídlí v centrále banky v Olbrachtově ulici. Ti totiž sprchu k dispozici nemají, takže si cyklojízdu do práce asi rozmyslí.

Autor: Romana Barboříková Metro.cz

Hlavní zprávy

Kdybych cestovala méně, mám na byt, říká moderátorka Primy. Určitě nelituje

vydáno 19. června 2024  18:42

Od začátku tohoto roku mohou diváci ranního zpravodajsko-publicistického bloku Nový den televize CNN Prima News vídat usměvavou tvář Sabiny Dračkové. Po...  celý článek

I po transplantaci ledviny atletka a zdravotní sestra miluje svůj život

vydáno 24. června 2024  11:17

Ve dvaceti letech jí lékaři diagnostikovali vážné onemocnění ledvin, později musela podstoupit transplantaci. V současnosti už padesátiletá zdravotní...  celý článek

Praha není nejdražší. Při placení vás „vykostí“ nejvíc ve středních Čechách

vydáno 24. června 2024  6:09

Zastrčený kout Krušných hor. Vyhledávaný hotel se stylovou restaurací. Tady to bude pálka, napadne vás. Když ale otevřete jídelní lístek, nestačíte se...  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek