metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 10 °C

Středa 24. dubna 2024. Svátek má Jiří
Noc divadel 2015. | foto: Facebook, Noc divadel Metro.cz

Nejlepší akce pro rodinu i přátele. Kam v Praze zadarmo

  10:46
Deník Metro pro vás vybral nejzajímavější kulturní akce, které se v Praze uskuteční v průběhu listopadu a kde nemusíte platit vstup. V metropoli se toho bude dít jako už tradičně opravdu hodně. Kam vyrazit s přáteli nebo s rodinou?

Velkým tahákem je určitě Týden vědy, který se na různých místech Prahy koná do neděle. Největší vědecký festival v Česku má ve svém programu přednášky, výstavy nebo nejrůznější workshopy, uvádí to facebooková stránka Kam v Praze zadarmo.

● Do 10. listopadu. Výstava děl Járy Cimrmana. Pasáž YMCA. Otevřeno denně 8.00 –21.00. Předměty, které vymyslel slavný český genius. Uvidíte třeba náčrt parního invalidního vozíku a mnoho dalšího.

● Do 15. listopadu. Týden vědy (více na www.tydenvedy.cz). Hlavním centrem festivalu je budova Akademie věd ČR na Národní třídě. Uvidíte třeba interaktivní světelný exponát Proteus a díky němu vstoupíte do simulace vesmírného prostředí. Dnes se v AV ČR chystá přednáška o zatím neprobádaném přírodním jevu – blesku.

● Dnes, 18.00–20.00, Muzeum Karlova mostu. O historii slavností Navalis. Přednáška Miroslava Herolda, renomovaného historika, jehož specializací je také historie kultu sv. Jana Nepomuckého. Historie svatojánských slavností Navalis bude hlavním tématem akce.

● Ve středu 11. listopadu, Timeout Club (Uhelný trh 2). Mafiánský večírek. Jedinečná vysokoškolská párty ve stylu Chicaga 30. let 20. století. Přijďte v mafiánském obleku. Těšte se na pokerový stůl, ruletu a další. I letos porota vybere nejlepšího Kmotra.

● Od 14. do 28. listopadu, Náplavka Rašínovo nábřeží. Výstava fotografií We Are Fat Animals nevšední vizuální formou ukazuje na problém obezity a přejídání se. Na vernisáži se budou podávat vegetariánské hot dogy a svařák.

● 17. listopadu, do Náprstkova muzea zdarma. Navštívit tak můžete třeba novou výstavu Říše středu. Výstava zachycující tisíc let dějin Číny představí exponáty z bohatých sbírek.

● 17. listopadu. Turnaj v pexesu. NC Eden. Zahrajte si si dětmi legendární pexeso.

● 19. listopadu. Další cyklojízda Prahou. Sraz je v 18 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Cílem bude Centrum současného umění DOX, kde bude promítnut dokument a proběhne debata o opravě Mánesa a celkové vizi Prahy.

● 21. listopadu. Noc divadel. Různá místa (více na www.nocdivadel.cz). Opět se otevřou zákulisí divadel. Během akce si můžete také vyzkoušet, jak se herci cítí na jevišti, připraveny budou různé workshopy a mnoho dalšího.

● Od 27. do 29. listopadu se koná Prague Fashion Market. Největší předvánoční nákupy nezávislé módy, šperků a designu budou probíhat v prostorách hal 13 a 40 v Holešovické tržnici.

Komentáře

Hlavní zprávy

Důležité je přijmout svoji identitu a bojovat za svá práva, říká manažerka Klára Sobotková

vydáno 23. dubna 2024  18:30

Ve světě, kde dominovali muži, se odvážila zaujmout klíčové pozice. Klára Sobotková se stala průkopnicí průmyslového sektoru v České republice. Od roku...  celý článek

Ve čtvrtek vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat, těší se Anna K.

vydáno 23. dubna 2024  12:30

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za píseň Údolí včel Anna K. zve své fanoušky na dva koncerty. V pražském Foru Karlín ve čtvrtek a o dva dny později v...  celý článek

Braník ve víru změn. Nový biotop hlídá tučňáčí rodinka. Z ohořelé ostudy bude park

vydáno 23. dubna 2024  5:30

Kouř na obloze a zvuk sirén. V Braníku v poslední době evergeen. Opuštěný areál bývalých stavebnin hoří několikrát do roka. Objekt na začátku Vrbovy ulice...  celý článek

U sebe doma vyrobím, na chalupě si pak posvítím? Jenže je to trochu jinak

vydáno 22. dubna 2024  18:30

České obecné fotovoltaické prostředí srší optimismem, ale současně v něm vládne mezi lidmi hodně legend. Jednou z nich je třeba možnost sdílení energie...  celý článek