metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Pondělí 4. března 2024. Svátek má Stela

Další 1 fotografie v galerii
Vlak (ilustrační foto) | foto: Milan Pospíšil

Nové cesty a osvětlení. Nádraží v Horních Měcholupech prokoukne

  14:38
Praha chystá opravu prostor v okolí vlakového nádraží v Horních Měcholupech. Mají tam vzniknout nové cesty i veřejné osvětlení. Současné cesty budou opraveny. Vyplývá to z rozpočtu hlavního města na rok 2016, který ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé. Na příští rok je v rozpočtu počítáno s částkou milion korun. Kdy opravy začnou, ale není jasné. Zastávkou projíždí linka příměstské železnice S9.

„Úprava okolí spočívá zejména ve vybudování příjezdové komunikace s parkováním na stávající nezpevněné cestě a komunikačním napojením na železniční zastávku,“ píše se v důvodové zprávě k rozpočtu.

Příchod k nádraží Horní Měcholupy.

Město chce zároveň vybudovat chybějící veřejné osvětlení podél cesty od vlaku k zastávkám MHD. Zrekonstruovány by měly být dlážděné a asfaltové plochy komunikací a náměstí, které jsou nyní v dezolátním stavu. Opraveny budou i cesty v nedalekém parku a plochy před kostelem. „V rámci akce bude upraveno veřejné osvětlení v parku,“ píše se v materiálu.

Celkem by měla rekonstrukce podle dokumentu vyjít na 11 milionů korun, na příští rok je v rozpočtu města na opravu vyčleněn jeden milion. Kdy oprava začne, není v dokumentu uvedeno. Praha ale bude muset například vypsat veřejnou soutěž, v níž najde firmu, která okolí stanice opraví.

Stanicí v Horních Měcholupech projíždí mimo jiné příměstská linka S9. Ta patří k nejvytíženějším v Praze a vlaky tudy jezdí z Prahy do Benešova. Linku S9 využije denně na 29 000 cestujících.

V rámci pražské železniční sítě byla naposledy otevřena zastávka Praha-Běchovice střed. Ta byla pro cestující otevřena v pondělí. V minulosti pak vznikly nové zastávky například v Podbabě nebo na Kačerově.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek