metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Pondělí 4. března 2024. Svátek má Stela
Zpěvák Sting | foto: Metro.cz

Očekávejte neočekávatelné. Zatím sám nevím, co to bude, láká Sting

  8:00
Od začátku června je na letním turné. Po belgickém Werchteru zamíří Sting v pondělí do pražské O2 areny. V rozhovoru pro deník Metro Sting mimo jiné také prozradil, zda chystá nové album.

Fenomén jménem Sting

  • Narodil se 2. října 1951 v anglickém Wallsendu jako Gordon Matthew Thomas, ale celý svět ho zná jako pod uměleckým jménem Sting.
  • Anglický hudebník, skladatel, producent a také občasný herec (zahrál si mimo jiné i ve filmu Duna Davida Lynche či v kultovním britském snímku Quadrophenia) se věnuje hudbě již od roku 1974.
  • Než se vydal na sólovou dráhu, byl v 70. a 80. letech zpěvákem, skladatelem a baskytaristou skupiny The Police.
  • V Praze vystoupí v pondělí v O2 areně v rámci svého letního turné.
  • Pokud chcete na koncert vyrazit, tak příliš neváhejte, lístků už moc nezbývá.

Vaše přeposlední turné se jmenovalo Back to Bass (Zpět k base), což připomíná frázi „back to basics“ (zpět k základům). Takže proč basy, a ne základy?
Na nedávném Symphonicity World Tour jsme hráli mé skladby upravené pro symfonický orchestr, takže jsem potřeboval změnu. Skutečně jsme o tom uvažovali jako o návratu k základům, k jednoduchému zvuku. Odtud turné Back to Bass. Rád hraji jen s pětičlennou kapelou, kdy si každou píseň můžeme upravit podle momentální nálady.

Je vaše současné letní turné jiné? A v čem?
Současné letní turné je hodně podobné jako Back to Bass, jen s několika změnami ve výběru písní, které hrajeme, a obsazení kapely. Uvidíte známé tváře z předchozího turné, jen za klávesami se nově objevil David Sancious.

Vydal jste speciální desku toho nejlepšího za poslední čtvrtstoletí. Jak se vám vybíralo?
Nejsem příliš nostalgický člověk, takže v úplném začátku to byla docela výzva ohlédnout se zpět. Jinak se totiž moc neohlížím.  

Plánujete nové album?
Žádné určité plány zatím nemám. Užívám si tvůrčí svobody, kterou teď mám, a možnost dělat to, co mě v tomto okamžiku právě zajímá. Hned mě všechno začne nudit, takže musím vymýšlet stále něco nového. Moje publikum si navíc zvyklo, že je vždy něčím překvapím. Takže ještě netuším, co teď přijde, ale očekávejte neočekávatelné.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek