metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 15 °C

Pondělí 15. dubna 2024. Svátek má Anastázie

Další 3 fotografie v galerii
Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem | foto: ČTK

Praha 3 chce vybudovat nájezdy na cyklostezku pod Vítkovem

  12:38
Třětí městská část se pokouší od Českých drah odkoupit pozemky kolem cyklostezky, která vede v bývalé trase železnice pod Vítkovem. Pokud se radnici podaří pozemky získat, chtěla by na cyklostezku vybudovat chybějící nájezdy. "Půjde o investici v řádu milionů korun," uvedl místostarosta Ondřej Rut.

"Městská část má připraveny projekty na vybudování nástupů na cyklostezku pod Vítkovem, stavbě ale brání majetkoprávní poměry," uvedl Rut. "Jednáme proto s Českými drahami o odkupu částí pozemků, které by vybudování nástupů umožnily," doplnil.

Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem
Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem

Nájezdy by podle místostarosty usnadnily lidem pohyb po cyklostezce. Nyní na ni mohou najet pouze u Seifertovy ulice. Radnice by také jako majitel pozemků zajistila častější úklid svahu kolem cyklostezky, kde se podle Ruta neustále hromadí odpadky.

Do odkupu pozemků je městská část připravena investovat sumu v řádu milionů korun. Vybudování nájezdu z Jeronýmovy ulice by vyšlo na zhruba 20 milionů korun, nájezd z Lukášovy ulice by stál asi deset milionů korun a z ulice Pod Vítkovem 1,7 milionu korun.

Cyklostezka funguje už dva roky

  • Cyklostezka se začala stavět po dokončení takzvaného Nového spojení, kdy byla železniční doprava z centrálních pražských nádraží přemístěna na nově vybudovanou soustavu viaduktů.
  • Celá trasa se cyklistům oficiálně otevřela před dvěma lety. Její zprovoznění se protáhlo kvůli chybějící kolaudaci tunelu, který je její součástí. Správu zajišťuje pražská technická správa komunikací.

Komentáře

Hlavní zprávy

Češi si potrpí na kvalitu. Radši si připlatí za konopí než nějaké jiné bylinky

vydáno 15. dubna 2024  18:00

Svět kanabinoidů se rozpíná, aktivisté chtějí potlačit černý trh. Až tři rostlinky marihuany na dospělou osobu v jedné domácnosti a legální držení...  celý článek

Ve škole ohně a kouře aneb Jak vymazlit steaky tak, že to hosty na párty pošle do kolen?

vydáno 15. dubna 2024  13:00

Motor zaburácí. Zvonek u vrátek. Štěká pes. Před domem zaparkoval obrovský americký pick-up. Dveře. Pohorka na silnici. V kšiltovce, košili a džínech...  celý článek

Češi zachraňují památky i méně známé ruiny. A jsou v tom poměrně úspěšní

vydáno 15. dubna 2024  6:00

Zdevastovaných zámků, hradů, fabriček i drobných staveb typu kapličky je v Česku obrovské množství. Fenomén urbexu, který v Česku začal někdy na přelomu...  celý článek

Radním došla trpělivost. Hradec Králové nastavil přísná pravidla pro sdílené koloběžky

vydáno 14. dubna 2024  7:00

Automobil to neměl ve svých začátcích snadné. Musel před ním například běžet člověk s červeným praporkem, aby varoval ostatní. Města se potýkají nejen s...  celý článek