metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír
Policie (ilustrační foto) | foto: ČTK

Praha bude mít nového policejního ředitele. Přichází z jihočeského ředitelství

  5:31
Čtyři krajská policejní ředitelství budou mít od 1. prosince nové ředitele. Do Olomouce přejde ředitel ústecké krajské policie Tomáš Landsfeld, olomoucký ředitel Libor Krejčiřík nabídl po údajné korupční kauze svou funkci k dispozici. V pražské a jihočeské policii si ředitelské funkce vymění Luděk Procházka s Milošem Trojánkem.

Olomoucká kauza podle Tuhého zrychlila změny, které policie nastartovala před rokem a půl. „Přenášíme systém dobré praxe do jiných krajských struktur,“ vysvětlil policejní ředitel Tomáš Tuhý.

Olomoucký krajský ředitel po vypuknutí kauzy nabídl svou funkci k dispozici, aby tím stabilizoval situaci na olomouckém ředitelství. „Necítím na něm žádnou zodpovědnost (za kauzu),“ zdůraznil Tuhý. Krejčiřík bude nadále působit ve vedení olomoucké policie, ale už ne jako ředitel.

Na Krejčiříkovo místo přejde ústecký ředitel Landsfeld, který si podal žádost. Uvolněné místo v Ústí nad Labem obsadí Jaromír Kníže z plzeňského krajského ředitelství, na jeho místo bude ředitel vybrán. Dočasně ho zastupuje náměstek Vratislav Hubka.

Olomoucká kauza s názvem Vidkun se týká podezřelých vazeb mezi podnikateli, policisty a politiky, ovlivňování některých trestních kauz a úniků informací z trestních spisů. V kauze jsou obviněni čtyři lidé včetně dvou policistů. Šéf odboru olomoucké hospodářské kriminality Radek Petrůj i náměstek olomouckého policejního ředitele Karel Kadlec byli obviněni ze zneužití pravomoci úřední osoby, policejní náměstek navíc z přijetí úplatku. Kromě nich je obviněn i olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), který čelí obvinění z podplácení. Čtvrtým obviněným je podnikatel Ivan Kyselý podezřelý z účastenství na zneužití pravomoci úřední osoby. Kromě hejtmana Rozbořila jsou všichni ve vazbě, proti které podali stížnost.

Komentáře

Hlavní zprávy

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek