metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 0 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Opencard (ilustrační foto) | foto: Metro.cz

Praha podepsala s EMS memorandum o dalším jednání kvůli Opencard

  12:25
Praha dnes podepsala s firmou eMoneyServices (EMS), která je vlastníkem majetkových práv Opencard, společné memorandum. Obě strany se v něm domluvily, že budou dále jednat. „Konkrétní částky, kolik by měla Praha zaplatit za licence ke kartám nebo za práva k Opencard, ale v textu nejsou,“ sdělila mluvčí magistrátu Petra Hrubá. EMS má nejbližších dnech rovněž Praze předložit cenovou nabídku na koupi licencí k více než 250 tisíc karet.

"Jedná se o další posun v jednání se společností EMS s tím že byl podepsán materiál, který již schválila rada hlavního města," sdělil primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). V textu dohody obě strany deklarují, že se chtějí domluvit na řešení problémů kolem Opencard. Dohoda žádné ze stran ale neupírá možnost uplatňovat své nároky a nejsou v ní ani konkrétní částky, za které by Praha koupila licence ke kartám, ani za kolik by případně koupila majetková práva ke kartě Opencard. Cenovou nabídku na odkup licencí má EMS Praze předložit v nejbližších dnech.

"Podpis dohody považujeme za důležitý krok. Hlavní město tím jasně vyjádřilo vůli řešit problémy s Opencard zodpovědně a konstruktivně. Doufáme tedy, že dojde ke stabilizaci Opencard a Praha se zařadí mezi světové metropole, které mohou být na svůj systém městských karet hrdé," uvedl mluvčí EMS Martin Opatrný.

Opencard

  • Opencard stála 1,35 miliardy korun.
  • Dosud si ji vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících.
  • Vedení města a EMS vedou ohledně jejího dalšího fungování už několik týdnů ostré debaty.
  • Praha i nadále jedná o možnosti odkupu práv.
  • Jednání ale zatím žádný konkrétní výsledek nepřinesla.

Komentáře

Hlavní zprávy

Českému školství chybějí učitelé. Hrozí zánik některých odborných předmětů?

vydáno 29. listopadu 2023  21:00

Nedostatek pedagogů mává s tuzemským školstvím. Roli hrají platové podmínky i vysoký věk učitelů.  celý článek

Poznejte tajemné rostliny. Třeba vousatce hnědavého nebo terčovku hrbolkatou

vydáno 29. listopadu 2023  18:50

Ochránci přírody chystají lichenologický seminář. Ten se v Michelské ulici koná v rámci třídenní vánoční výstavy ovoce.  celý článek

Vládce temnot i První den mého života. Italové míří do pražské Lucerny

vydáno 29. listopadu 2023  15:39

Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio.  celý článek

Lyžařská střediska brzy otevřou. Některé skiareály chtějí zkrátit čekací dobu na vlecích

vydáno 29. listopadu 2023  11:26

Lyžařská střediska v Česku a Slovensku se již intenzivně připravují na nadcházející sezonu. Kromě kontroly zasněžovacích systémů či nasazení sněhových děl...  celý článek