metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír
Policie (ilustrační foto) | foto: PČR

Pražští policisté při rozsáhlých akcích zadrželi desítky lidí

  13:28
Pražští policisté při rozsáhlých bezpečnostních akcích v uplynulém týdnu zadrželi desítky lidí. Bylo mezi nimi i několik celostátně hledaných. Stovky policistů se zaměřily například na pouliční prodej drog, podávání alkoholu mladistvým, pátrání po hledaných osobách nebo pachatelích vloupání do bytů, domů a vozidel. Na policejním webu o tom dnes informovala pražský policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Policisté z prvního obvodu zkontrolovali téměř 600 lidí, 200 aut a také asi 80 vlaků. Zadrželi několik celostátně hledaných recidivistů a také muže, který se vyhýbal nástupu výkonu trestu odnětí svobody ve věznici v Ostrově nad Ohří. Před páteční půlnocí dopadli sedmatřicetiletého recidivistu, kterého od poloviny února podezřívali z vloupání do prodejny se sportovním zbožím v Praze 7.

Zatýkalo se i na dalších místech hlavního města. Policisté ve třetím obvodě například ve čtvrtek zadrželi dvojici narkomanů podezřelou ze dvou lednových vloupání do bytů na Proseku a také vloupání do Škody Octavie v blízkosti koupaliště Lhota ve Středočeském kraji. Hrozí jim až pětileté vězení.

Policisté rozdali pokuty za desítky tisíc korun

Ve čtvrtém policejním obvodě se od čtvrtka do soboty uskutečnila akce zvaná "Skeleton". Téměř dvě stovky policistů zkontrolovaly bezmála 1700 lidí, přes dvě stovky cizinců a 1600 vozidel. Udělili například 140 pokut v celkové hodnotě více než 40 tisíc korun.

Celkem 66 lidí si vyslechlo podezření ze spáchání trestného činu, jako jsou krádež, ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí nebo zanedbání povinné výživy či ze zpronevěry.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek