metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 23 °C

Středa 17. července 2024. Svátek má Martina

Prokletý klánovický podchod. Cestující se otevření dočkají zřejmě až na jaře

  6:28
Železniční stanice Praha-Klánovice je na trase směr Kolín jednou z nejfrekventovanějších. Denně se přes ni dopraví do svých domovů několik tisícovek lidí. Jenže svou cestu z vlaku nemají úplně jednoduchou. Na nádraží se stále pracuje na podchodu spojujícím jednotlivá nástupiště. Měl být spolu s přilehlými chodníky a okolím hotov na konci tohoto měsíce. Jeho otevření se opět zpozdí.
Železniční stanice v Klánovicích.

Železniční stanice v Klánovicích. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

„Odklady, odklady a zase jen odklady,“ stěžuje si Kamila Skarková, která bydlí v nedalekých Šestajovicích. Vypadá to, že radnice místním jen slibuje. „Nejdříve měl být podchod kompletně hotov loni, pak letos na jaře, teď do konce října. To ale rozhodně opět nestihnou,“ kroutí hlavou Skarková.

Podchod slouží jako náhrada za svého věčně zatopeného a špatně osvětleného předchůdce, o kterém deník Metro své čtenáře informoval v únoru.

Starosta Klánovic Karel Horníček však situaci nevidí jako závažnou. „Denně mě znepokojuje tolik věcí, že tohle mě už z míry nevyvede,“ řekl deníku Metro starosta. „Na posledním jednání mi zhotovitel slíbil konec všech terénních úprav kolem nádraží do konce listopadu. Co mohu dělat?“ povzdechl si Horníček.

Edita Novotná ze stavební firmy Strabag, která má rekonstrukci podchodu a kultivaci jeho okolí na starosti, je názoru, že starosta se mýlí. „Podle aktuálního harmonogramu prací by rekonstrukce klánovického podchodu měla být skutečně hotova do konce listopadu,“ říká Novotná a dodává, že úprava ostatních ploch přijde na řadu později. „Plochy, které mají být zatravňovány, pak budou realizovány za vhodnějších klimatických podmínek do konce dubna příštího roku,“ dodává.

Klánovický podchod tedy budete moct projít bez zakopnutí až na jaře. „Dodržování termínů je základ slušného jednání. Doufám, že se konečně dočkáme,“ čeká netrpělivě obyvatelka Šestajovic Kamila Skarková.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek