metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 10 °C

Středa 24. dubna 2024. Svátek má Jiří

Dalších 6 fotografií v galerii
Železniční stanice v Klánovicích. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Prokletý klánovický podchod. Cestující se otevření dočkají zřejmě až na jaře

  6:28
Železniční stanice Praha-Klánovice je na trase směr Kolín jednou z nejfrekventovanějších. Denně se přes ni dopraví do svých domovů několik tisícovek lidí. Jenže svou cestu z vlaku nemají úplně jednoduchou. Na nádraží se stále pracuje na podchodu spojujícím jednotlivá nástupiště. Měl být spolu s přilehlými chodníky a okolím hotov na konci tohoto měsíce. Jeho otevření se opět zpozdí.

„Odklady, odklady a zase jen odklady,“ stěžuje si Kamila Skarková, která bydlí v nedalekých Šestajovicích. Vypadá to, že radnice místním jen slibuje. „Nejdříve měl být podchod kompletně hotov loni, pak letos na jaře, teď do konce října. To ale rozhodně opět nestihnou,“ kroutí hlavou Skarková.

Podchod slouží jako náhrada za svého věčně zatopeného a špatně osvětleného předchůdce, o kterém deník Metro své čtenáře informoval v únoru.

Starosta Klánovic Karel Horníček však situaci nevidí jako závažnou. „Denně mě znepokojuje tolik věcí, že tohle mě už z míry nevyvede,“ řekl deníku Metro starosta. „Na posledním jednání mi zhotovitel slíbil konec všech terénních úprav kolem nádraží do konce listopadu. Co mohu dělat?“ povzdechl si Horníček.

Edita Novotná ze stavební firmy Strabag, která má rekonstrukci podchodu a kultivaci jeho okolí na starosti, je názoru, že starosta se mýlí. „Podle aktuálního harmonogramu prací by rekonstrukce klánovického podchodu měla být skutečně hotova do konce listopadu,“ říká Novotná a dodává, že úprava ostatních ploch přijde na řadu později. „Plochy, které mají být zatravňovány, pak budou realizovány za vhodnějších klimatických podmínek do konce dubna příštího roku,“ dodává.

Klánovický podchod tedy budete moct projít bez zakopnutí až na jaře. „Dodržování termínů je základ slušného jednání. Doufám, že se konečně dočkáme,“ čeká netrpělivě obyvatelka Šestajovic Kamila Skarková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Škůdci pronásledující i zvířata. Na Slovensku teď trápí psy takzvaný srdeční červ

vydáno 24. dubna 2024  13:08

Touha zachraňovat a pečovat je člověku vlastní. Projevilo se to i v životě paní Kateřiny z České Lípy, když objevila na sociálních sítích fenku, která...  celý článek

Rodiče, myslete na sykavky i vibranty svých potomků. Jednou vám za to poděkují

vydáno 24. dubna 2024  5:40

Málokterý dospělý mluví krásně precizně, ostatně každá druhá „tvář z televize“ má co dohánět, alespoň podle klinické logopedky Gabriely Kubíkové. Většina...  celý článek

Důležité je přijmout svoji identitu a bojovat za svá práva, říká manažerka Klára Sobotková

vydáno 23. dubna 2024  18:30

Ve světě, kde dominovali muži, se odvážila zaujmout klíčové pozice. Klára Sobotková se stala průkopnicí průmyslového sektoru v České republice. Od roku...  celý článek

Ve čtvrtek vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat, těší se Anna K.

vydáno 23. dubna 2024  12:30

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za píseň Údolí včel Anna K. zve své fanoušky na dva koncerty. V pražském Foru Karlín ve čtvrtek a o dva dny později v...  celý článek