metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 14 °C

Pátek 1. března 2024. Svátek má Bedřich

Další 1 fotografie v galerii
Holešovická tržnice (ilustrační foto) | foto: Holesoviskatrznice.cz

Radní si myslí, že holešovická tržnice může být centrem kultury a zábavy

  15:38
Z tržnice v Holešovicích by se mohl stát zábavně-kulturní park. Konat by se tu mohla divadelní či hudební vystoupení. „Přes den by areál sloužil například farmářským trhům,“ řekl dnes radní Jan Wolf. O plánu bude ještě jednat v Praze vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice.

„Prostor tržnice je pro takové místo vhodný. Dopravně je velmi dobře dostupná, navíc relativně mimo zástavbu, aby akce nerušily místní obyvatele. Ty hlučnější by by se navíc konaly v části areálu u řeky. Každé významné evropské město má podobnou kulturní lokalitu,“ řekl Wolf.

V nynější tržnici by vedle sebe měly fungovat zejména kulturní instituce - divadlo, koncerty nebo by tu měly být restaurace či bary. „Dobrým příkladem, jak prostor žije, jsou skvěle fungují Jatka 78,“ uvedl radní.

Za kulturou do tržnice, za sportem přes lávku na Štvanici

Výhodou tržnice může být očekávané propojení Holešovic se Štvanicí a Karlínem lávkou pro pěší. Spojení může rozšířit atraktivitu tržnice ještě o sport v docházkové vzdálenosti na Štvanici.

Kdy a zda se začne tržnice takto měnit, zatím není jasné. „Jedná se o záměr, který musíme začít projednávat v rámci koalice,“ dodal Wolf.

Areál bývalých jatek je od roku 1993 kulturní památkou. Magistrát požádal v roce 2012 o zrušení památkové ochrany celého areálu a navrhl prohlásit za památky jen některé objekty. Ministerstvo kultury s tím ale tehdy nesouhlasilo. Nyní je tu tržnice, divadelní scéna, ale i nevěstinec.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neřiďte se kalendářem. Zima pro auta nekončí a v lyžařských střediscích se hodně bourá

vydáno 1. března 2024  6:01

Obleva vyhání lyžaře ze svahů českých hor rychlým tempem. Lidé se snaží urvat poslední radovánky na sněhu a ještě spěchají do hor.  celý článek

Podle studie více než čtvrtina novinářů zvažuje odchod z médií. Mohou za to i nízké platy

vydáno 29. února 2024  18:45

Žurnalistická profese (nejen) v Česku v současnosti čelí mnoha výzvám. Novinářský svět prošel v posledních letech velkými změnami.  celý článek

Čeká Pražany konec linky 190? Místním ji částečně vezme Dvorecký most

vydáno 29. února 2024  7:00,  aktualizováno  16:56

Cestující z Beránku na Smíchov budou mít na své trase bohužel o přestup víc. Modřanští nyní chystají petici.  celý článek

Jde o konec demokratického myšlení? Společnost Meta udělala radikální rozhodnutí

vydáno 29. února 2024  11:00

Pokud vás štvou politické diskuse, na některých sociálních sítích se jim brzy vyhnete. Společnost Meta přestane svým uživatelům doporučovat politický...  celý článek