metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 19 °C

Středa 12. června 2024. Svátek má Antonie

Ráj pro sportovce. Nově je otevřená Pragovka a brzy přibude i skatepark pod estakádou

  14:03
Nový skatepark, nejdelší cyklostezka i nové zázemí pro sportoviště na Pragovce. Na devítce se dá sportovat téměř na každém kroku. Třeba právě v nově zrekonstruovaném sportovním areálu Pragovka.
Pod vysočanskou estakádou vzniká nový skatepark.

Pod vysočanskou estakádou vzniká nový skatepark. | foto: mysticconstructions.czMetro.cz

„Nová třípatrová nízkoenergetická budova disponuje především podstatně kvalitnějšími šatnami, zázemím pro sportovce, ale i restaurací s­ venkovní zahrádkou určenou nejen pro sportovce,“ řekla deníku Metro mluvčí Prahy 9 Linda Urbášková.

Rekonstrukce staré klubovny s dílnou pro údržbu areálu, která trvala téměř celý minulý rok, udělá podle mluvčí radost nejvíce malým fotbalistům. „Nové zázemí uvítají především děti z fotbalových oddílů, které zde trénují, ale potěší i­jejich rodiče,“ dodala mluvčí.

Na své si tento rok přijdou také teenageři. Pod vysočanskou estakádou se už rýsuje budoucí podoba nového skateparku pro aktivní sportovce na skateboardech, koloběžkách či kolečkových bruslích.

Dvě velké rampy s celou řadou dalších herních prvků budou moci sportovci začít využívat v květnu.

„K nápadu postavit skatepark nás přivedl fakt, že v Praze 9 chybí sportovní vyžití pro starší děti. Mladí mají jen hřiště u základních škol, a to nestačí,“ mluví o důvodech pro stavbu hřiště místostarosta Adam Vážanský. Důvodem vybudování skateparku za zhruba čtyři miliony korun v ­odlehlejší části Vysočan byl také fakt, že skateboardisté vyráželi do hustě obydlených lokalit, kde rušili místní.

„Donedávna jsme měli malý skatepark u Základní školy Litvínovská. Ten však nevyhovoval a­ děti zde rušily obyvatele okolních domů,“ dodává místostarosta.

Na Praze 9 najdou sportovní vyžití všechny věkové kategorie. Třeba atletický stadion u haly AC Sparta Praha, bobovou dráhu, fitness stezku, park Podviní či nejdelší pražskou cyklostezku.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Zelená oáza v pražské Troji slaví kulaté výročí. O rostliny uvnitř se starají i potápěči

vydáno 12. června 2024  18:27

Skleník Fata Morgana zná velmi dobře. V Botanické zahradě hl. m. Prahy pracuje přes dvanáct let. Začínal tu jako brigádník, nyní zahradu vede. Bohumil...  celý článek

Scházejí už jen tovaryši a povinné právo várečné. Změnit v Česku obor není snadné

vydáno 12. června 2024  16:36

Daň ze všeho, poplatek za nic a členství ve všem. Přílišná regulace českého pracovního trhu brzdí rozlet ekonomiky. Připomíná to středověkou cechovní éru.  celý článek

Karlín je vlastně Karolín. Jméno získal podle manželky císaře Františka I.

vydáno 12. června 2024  13:29

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Vraťte se s námi do Prahy, která ještě nebyla Prahou a stála až za hradbami.  celý článek

Umělá inteligence. Není to jen jiný Velký bratr? Obavy i těšení se na AI

vydáno 12. června 2024  6:15

Když kapitalisté začali v 19. století zavádět ve velkém strojovou výrobu, dělníci „čertovské“ mechanismy rozbíjeli. Tak se báli o práci. Máme se nyní bát...  celý článek