metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 16 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

Extrémní sporty můžete zažít na vlastní kůži, na Jarově se otvírá nové hřiště

  10:41
Horolezecká stěna, dráha pro in-line brusle, venkovní posilovna a dva špičkoví sportovci. To vše čeká zítra návštěvníky nového hřiště v Habrové na Jarově v Praze 3.
Kolem nového sportovního areálu na Habrové v Praze 3 je vysázeno 38 nových...

Kolem nového sportovního areálu na Habrové v Praze 3 je vysázeno 38 nových stromů, které vytvoří vizuální i protihlukovou bariéru. | foto: MČ Praha 3Metro.cz

Při slavnostním otevírání nového multifunkčního herního areálu se představí dvojice jezdců z VSA Xtreme teamu. Jejich show začíná ve 14 hodin.

„Diváci se budou moci těšit na ukázku triků na skateboardu od Marka Čejchana, na show na kole BMX v podání Matouše Tučka a na triky Tomáše Lorence, jezdce na koloběžce,“ představila program manažerka týmu Andrea Valentová. Diváci se nejen pobaví při show, ale sami se také zapotí.

„Kromě ukázky toho nejlepšího z těchto disciplín si diváci budou moci letní extrémní sporty vyzkoušet na vlastní kůži. K dispozici totiž na místě bude půjčovna sportovního vybavení, jako jsou BMX kola, skateboardy a freestyle koloběžky včetně chráničů zdarma,“ dodala Valentová.

Program zábavného odpoledne je však ještě pestřejší. „Chybět nebude ani ukázka sportovního lezení s odborným lektorem na nové lezecké stěně, která je součástí sportoviště,“ doplnila Jaroslava Suková, radní pro školství a volný čas mládeže.

Nový areál, který pro třetí městskou část zpracoval Ateliér zahradní a krajinářské tvorby Zdeňka Sendlera, je rozvržen do čtyř funkčních celků. Celé hřiště pak lemuje dráha pro in-line brusle. Milovníky míčových sportů zaujme polyfunkční hřiště obehnané 4,5 metru vysokou ochrannou sítí.

Ve druhé části najdou zájemci venkovní posilovnu se třemi fitness prvky umožňujícími základní cviky s vahou vlastního těla. Modelovaná plocha pro kolečkové brusle, triková kola a dětská vozítka, jejíž součástí je i zmiňovaná tři metry vysoká lezecká stěna, zase osloví vyznavače extrémnějších sportů. V poslední, čtvrté části areálu je umístěn objekt s toaletami, skladem, občerstvením a zázemím pro správce sportoviště.

Kolem areálu bylo vysázeno 38 nových stromů, které vytvoří vizuální i protihlukovou bariéru. Sportoviště je z bezpečnostních důvodů oploceno a jeho provoz bude upraven provozním řádem, na jehož dodržování bude dohlížet stálý správce.

Hřiště vyšlo žižkovskou radnici na asi šestnáct milionů korun. „Čtrnáct a půl milionu pokryla dotace z evropských fondů, kterou žižkovská radnice získala v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj,“ upřesnil zástupce starosty Ivan Holeček.

Autor: Marek Hýř Metro.cz

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek