metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 25 °C

Neděle 23. června 2024. Svátek má Zdeňka

Extrémní sporty můžete zažít na vlastní kůži, na Jarově se otvírá nové hřiště

  10:41
Horolezecká stěna, dráha pro in-line brusle, venkovní posilovna a dva špičkoví sportovci. To vše čeká zítra návštěvníky nového hřiště v Habrové na Jarově v Praze 3.
Kolem nového sportovního areálu na Habrové v Praze 3 je vysázeno 38 nových...

Kolem nového sportovního areálu na Habrové v Praze 3 je vysázeno 38 nových stromů, které vytvoří vizuální i protihlukovou bariéru. | foto: MČ Praha 3Metro.cz

Při slavnostním otevírání nového multifunkčního herního areálu se představí dvojice jezdců z VSA Xtreme teamu. Jejich show začíná ve 14 hodin.

„Diváci se budou moci těšit na ukázku triků na skateboardu od Marka Čejchana, na show na kole BMX v podání Matouše Tučka a na triky Tomáše Lorence, jezdce na koloběžce,“ představila program manažerka týmu Andrea Valentová. Diváci se nejen pobaví při show, ale sami se také zapotí.

„Kromě ukázky toho nejlepšího z těchto disciplín si diváci budou moci letní extrémní sporty vyzkoušet na vlastní kůži. K dispozici totiž na místě bude půjčovna sportovního vybavení, jako jsou BMX kola, skateboardy a freestyle koloběžky včetně chráničů zdarma,“ dodala Valentová.

Program zábavného odpoledne je však ještě pestřejší. „Chybět nebude ani ukázka sportovního lezení s odborným lektorem na nové lezecké stěně, která je součástí sportoviště,“ doplnila Jaroslava Suková, radní pro školství a volný čas mládeže.

Nový areál, který pro třetí městskou část zpracoval Ateliér zahradní a krajinářské tvorby Zdeňka Sendlera, je rozvržen do čtyř funkčních celků. Celé hřiště pak lemuje dráha pro in-line brusle. Milovníky míčových sportů zaujme polyfunkční hřiště obehnané 4,5 metru vysokou ochrannou sítí.

Ve druhé části najdou zájemci venkovní posilovnu se třemi fitness prvky umožňujícími základní cviky s vahou vlastního těla. Modelovaná plocha pro kolečkové brusle, triková kola a dětská vozítka, jejíž součástí je i zmiňovaná tři metry vysoká lezecká stěna, zase osloví vyznavače extrémnějších sportů. V poslední, čtvrté části areálu je umístěn objekt s toaletami, skladem, občerstvením a zázemím pro správce sportoviště.

Kolem areálu bylo vysázeno 38 nových stromů, které vytvoří vizuální i protihlukovou bariéru. Sportoviště je z bezpečnostních důvodů oploceno a jeho provoz bude upraven provozním řádem, na jehož dodržování bude dohlížet stálý správce.

Hřiště vyšlo žižkovskou radnici na asi šestnáct milionů korun. „Čtrnáct a půl milionu pokryla dotace z evropských fondů, kterou žižkovská radnice získala v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj,“ upřesnil zástupce starosty Ivan Holeček.

Autor: Marek Hýř Metro.cz

Hlavní zprávy

Ovčí střeva, dvoumetrový černoch a zrádný robot. Vetřelec slaví 45 let

vydáno 22. června 2024  5:08

„Vetřelec je bezchybný organismus. Jeho dokonalosti se může vyrovnat jenom jeho zrůdnost,“ cedí mezi zuby android Ash. Tváří v tvář Ripleyové obdivuje...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Superhrdinové opět zlobí! Butcher a Homelander pořád kopou nejvyšší seriálovou ligu

Strážce streamu
vydáno 21. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Krvavá, brutální, dekadentní, místy až úchylná a hlavně neskutečně zábavná seriálová odpověď na superhrdinské trháky se nedávno, vlastně jen před pár dny,...  celý článek