metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 10 °C

Čtvrtek 18. dubna 2024. Svátek má Valérie

Dalších 10 fotografií v galerii
Radnice naplánovala, že u Krčského zámku by mohlo vzniknou otáčivé hlediště. | foto: Praha4/Atelier38

Největší předvolební naslibované nesmysly. Hlediště za dva miliony v Krči je další takový

  11:20
Lanovky, nové stanice metra, zimní stadion, závodní okruh. Sliby před volbami jsou velké, jejich plnění slabší. Čím zaujmout voliče před volbami? Otázka teď trápí nejednu radnici. Radnice Prahy 4 vymyslela, že v parku u Krčského zámku by mohlo vzniknout otáčivé hlediště.

„Naše točna se může právem stát, vedle divadla v Českém Krumlově, unikátní evropskou divadelní open-air scénou,“ uvedl starosta Pavel Caldr (Pro Prahu) v říjnovém čísle radničního časopisu Tučňák. Rada Prahy 4 také už schválila uvolnění 2,2 milionu korun na vypracování ideového návrhu, hmotového řešení a vypracování projektové dokumentace na stavbu otočného hlediště s kapacitou 100 míst a odpovídajícího zázemí v historickém parku zámku Krč. Pro zakázku vybrala ostravský Atelier 38, který vypracoval několik vizualizací celého projektu.

S ničím podobným nepočítal ani územní plán

A výsledek? Projekt ještě dříve, než vyšel článek v Tučňáku a informace se objevila v médiích, v tichosti zase skončil. „Celý projekt už byl zastaven,“ přiznává zástupce starosty Jiří Bodenlos (ČSSD). Radnice totiž od samého začátku plánovala postavit hlediště na pozemcích, které patří několika restituentům. Deník Metro je oslovil a dostal jasnou odpověď – nikdo s námi nejednal. S ničím podobným nepočítal ani územní plán. 

Různé a nejen předvolební sliby ale politici trousí často. Populární jsou třeba lanovky. Půlmiliardová vize měla spojit Nové Butovice s novým parkem na Barrandově, další břehy Prahy 4 a 5.  V předvolební kampani se mluvilo i o dostavbě Staroměstské radnice či o vzniku závodního okruhu pro formule ve Štěrboholích. Sliby o dopravě frčí i letos. Kromě evergreenu o trase metra D (mělo být hotové už v roce 1992). Politici slibují MHD zdarma, vyřešit parkování, bezpečnost nebo vybudovat chodník kolem vyšehradské skály.

Sliby politiků

Různé sliby mají v Praze 4 tradici. Voliči se ale většinou ničeho nedočkají.

Lanovka z Nových Butovic na Barrandov
Lanovka z Nových Butovic na Barrandov
Lanovka z Nových Butovic na Barrandov
  • Třeba v roce 2007 sliboval tehdejší starosta Pavel Horálek (ODS) nový zimní stadion na sídlišti Krč.
  • V květnu 2007 vznikl za milion korun plán nové Pankráce, kde měla vzniknout dráha pro in-line bruslení a jezdit elektrický vláček. Pankrác s Podolím měla spojit lanovka.
  • V roce 2010 si dala radnice vypracovat za několik milionů korun plány na vodní prvky a dětské hřiště od architekta Bořka Šípka.
  • Na papíře zůstaly i plány na volnočasový park u branických ledáren nebo vyhlídku u kavárny v Centralparku.

Komentáře

Hlavní zprávy

Postele XXL čekají v nemocnici na pacienty, kteří mohou vážit až 500 kilo

vydáno 18. dubna 2024  5:00

Skupina sestřiček na jednotce intenzivní metabolické péče (JIMP) na III. interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze na Karlově náměstí si...  celý článek

Při hezkém počasí jsou dlahy na úrazovce denní chléb. Napilno mají nemocnice u cyklostezek

vydáno 17. dubna 2024  14:52

Prim hraje v těchto dnech venku spíš aprílové počasí. Kolařská sezona ale už vypukla naplno. Napilno mají prodejny, servisy i lékaři. S teplým počasím už...  celý článek

Potravina budoucnosti? Čeští vědci vylepšují jedlý hmyz. Krmí ho mrkví a špenátem

vydáno 17. dubna 2024  10:59

Červi, fuj. Takto asi vypadají reakce některých Čechů, když vidí na nejrůznějších food festivalech stánky s jedlým hmyzem. I když se může zdát, že Češi...  celý článek

Den, kdy se do Československa vplížila šedivá a nehybná normalizace

vydáno 17. dubna 2024  5:30

Před 55 lety nahradil Alexandra Dubčeka všehoschopný Gustáv Husák. Socialismus s lidskou tváří vystřídal socialismus s husí kůží. Život v Československu...  celý článek