metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 10 °C

Středa 17. dubna 2024. Svátek má Rudolf

Rozhovor: Měl jsem být krotitel dravé zvěře, ale zpěv mě baví víc, říká zpěvák z cirkusu

  7:00
Tomáš Ringel vyrůstal v manéži. Žongloval a myslel na kariéru drezéra. V devíti letech mu však náhodná účast v talentové soutěži změnila život. Dnes třínáctiletý Tomáš zpívá na jednom pódiu s Lucií Bílou nebo s Evou Pilarovou.
Tomáš Ringel

Tomáš Ringel | foto: promo foto

O svém pěveckém talentu si ani ty sám nevěděl. Jak si přišel na to, že umíš tak dobře zpívat?
Začalo to tím, že rodiče byli pozváni do talentové soutěže. Jenže mé mámě se tam nechtělo, a tak jsem chtěl využít situace a jít tam místo ní. Po dlouhém a namáhavém přemlouvání jsem konečně rodiče přemluvil. No a tam jsem postoupil až do finále.

Jak se z talentové soutěže dostal k muzikálům?
Po Talentmanii jsem začal chodit k výbornému panu učiteli Pavlu Towenu Veselému, ke kterému chodím až dodnes. A on mě informoval o muzikálu Bídníci. Když jsem šel na konkurz s moji babičkou, bylo tam asi 300 dětí a z toho vybrali pouze tři a mezi ně jsem patřil i já. Hrál jsem dokonce i obě premiéry, kde jsem se setkal s mnoha významnými a slavnými lidmi jako například Karel Gott, Helena Vondráčková či Dana Morávková.

Co bylo pro kluka od cirkusu nejtěžší, když začínal zkoušet první muzikál?
Pro mě vlastně nebylo nic těžké, protože já byl zvyklý vystupovat v cirkuse. Spíše jsem se ze začátku bál jaké bude chování mých spolužáků ke mně a hlavně rodičů.

Tomáš Ringel v akci

Tomáš Ringel s orchestrem

Jak se tedy k tobě spolužáci chovali, když zjistili, že jsi muzikálový herec?
Ze začátku jsem byl taková černá ovce třídy, ale pak se to vše změnilo a teď jsou na mě všichni hodní. Samozřejmě, že se ptají na kariéru a role, ale vždy mě podporují.

Pár rolí už máš za sebou, která tě bavila nejvíc?
Všechny role, které jsem hrál, byly opravdu zábavné a úžasné, ale asi opravdu nejvíce se mi líbila role Gavroche v Bídnících, role Giaccoma z muzikálu Casanova v Broadwayi a Pugsleyho z muzikálu The Addams family, ve kterém letos účinkuji.

Na jevišti jsi už potkal pár výborných zpěváků. Kdo je podle tebe z nich nejlepší?
Tak to se opravdu nedá říci, protože všichni jsou naprosto dokonalí, ale asi nejvíce ze všech se mi líbila Monika Absolonová.

Tomáš Ringel hraje v karlínském divadle v inscenaci Addamsova rodina.

Duet s Evou Pilarovou

Chodíš na základní školu, máš zkoušky před muzikálem a spoustu vystoupení. Jak to všechno stíháš?
Já mám naštěstí ve škole výborné učitele a hlavně výbornou paní ředitelku, která mi fandí a omlouvá mě. Jenže i tak mě ve škole čekají spousty zkoušek a testů a dohánění.

Máš i nějaké jiné koníčky či zájmy než jen zpěv?
Mám samozřejmě stále rád cirkus, takže žongluji s pěti balonky, se třemi hořícími kůžely, se třemi kroužky a s diabolem.

Tvá matka je artistka a otec drezér. Tobě by se nelíbilo jít v jejich šlépějích?
Já když jsem o zpěvu ještě nevěděl, chtěl jsem být jako táta drezérem. Byl jsem do toho tak zakouslý, že jsem dokonce tátovi kradl kostýmy do manéže. Ale musím říct, že zpěv mě baví víc, takže bych chtěl spíš zpívat. Díky zpěvu jsem se setkal s mnoha lidmi. Zpíval jsem i s úžasnou paní zpěvačkou Evou Pilarovou duet Je nebezpečné dotýkat se hvězd. A teď se pro nás píše nádherný duet, který budu s paní Pilarovou zpívat v Lucerně po boku Karla Gotta, Vojty Dyka, Matěje Rupperta a mnoha dalších. Takže ten zpěv vážně moc miluji a chtěl bych paní Pilarové poděkovat, že mám tu čest s ní zpívat.

Na závěr nám prozraď svůj největší sen.
Nevím, jestli se mi tento sen splní, ale můj opravdu největší sen je vyprodat O2 arénu svým vlastním koncertem a svými vlastními písničkami.

Autor: Marek Hýř Metro.cz

Hlavní zprávy

Rozjíždějí mejdany v metru. Někdy se cestující zapojí, jindy je ve vagonu trapné „ticho“

vydáno 16. dubna 2024  16:10

Radek Lembacher dělá marketing, Vašek Komárek zase pracuje na Rádiu Impuls. Jejich společnou vášní je karaoke. Pro veřejnost ho pořádají v Elpíčku na...  celý článek

„Teď můžeme určovat trendy a překvapit. To, co jsme už vydali, je odvážnější“

vydáno 16. dubna 2024  7:00

Kapela Mirai, nesoucí jméno svého frontmana Miraie Navrátila, obráží česká pódia už deset let. „Tak to pěkně vyšlo k výročí, že vydáváme čtvrtou desku,“...  celý článek

Češi si potrpí na kvalitu. Radši si připlatí za konopí než nějaké jiné bylinky

vydáno 15. dubna 2024  18:00

Svět kanabinoidů se rozpíná, aktivisté chtějí potlačit černý trh. Až tři rostlinky marihuany na dospělou osobu v jedné domácnosti a legální držení...  celý článek

ÚS vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti bývalého auditora NATO, žádá náhradu škody

vydáno 17. dubna 2024  0:17

Ústavní soud (ÚS) dnes vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti bývalého auditora NATO Jana Vylity. Domáhá se náhrady škody způsobené rozhodnutím Národního...  celý článek