metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 14 °C

Pátek 1. března 2024. Svátek má Bedřich

Další 4 fotografie v galerii
Tomáš Ringel | foto: promo foto

Rozhovor: Měl jsem být krotitel dravé zvěře, ale zpěv mě baví víc, říká zpěvák z cirkusu

  7:00
Tomáš Ringel vyrůstal v manéži. Žongloval a myslel na kariéru drezéra. V devíti letech mu však náhodná účast v talentové soutěži změnila život. Dnes třínáctiletý Tomáš zpívá na jednom pódiu s Lucií Bílou nebo s Evou Pilarovou.

O svém pěveckém talentu si ani ty sám nevěděl. Jak si přišel na to, že umíš tak dobře zpívat?
Začalo to tím, že rodiče byli pozváni do talentové soutěže. Jenže mé mámě se tam nechtělo, a tak jsem chtěl využít situace a jít tam místo ní. Po dlouhém a namáhavém přemlouvání jsem konečně rodiče přemluvil. No a tam jsem postoupil až do finále.

Jak se z talentové soutěže dostal k muzikálům?
Po Talentmanii jsem začal chodit k výbornému panu učiteli Pavlu Towenu Veselému, ke kterému chodím až dodnes. A on mě informoval o muzikálu Bídníci. Když jsem šel na konkurz s moji babičkou, bylo tam asi 300 dětí a z toho vybrali pouze tři a mezi ně jsem patřil i já. Hrál jsem dokonce i obě premiéry, kde jsem se setkal s mnoha významnými a slavnými lidmi jako například Karel Gott, Helena Vondráčková či Dana Morávková.

Co bylo pro kluka od cirkusu nejtěžší, když začínal zkoušet první muzikál?
Pro mě vlastně nebylo nic těžké, protože já byl zvyklý vystupovat v cirkuse. Spíše jsem se ze začátku bál jaké bude chování mých spolužáků ke mně a hlavně rodičů.

Tomáš Ringel v akci

Tomáš Ringel s orchestrem

Jak se tedy k tobě spolužáci chovali, když zjistili, že jsi muzikálový herec?
Ze začátku jsem byl taková černá ovce třídy, ale pak se to vše změnilo a teď jsou na mě všichni hodní. Samozřejmě, že se ptají na kariéru a role, ale vždy mě podporují.

Pár rolí už máš za sebou, která tě bavila nejvíc?
Všechny role, které jsem hrál, byly opravdu zábavné a úžasné, ale asi opravdu nejvíce se mi líbila role Gavroche v Bídnících, role Giaccoma z muzikálu Casanova v Broadwayi a Pugsleyho z muzikálu The Addams family, ve kterém letos účinkuji.

Na jevišti jsi už potkal pár výborných zpěváků. Kdo je podle tebe z nich nejlepší?
Tak to se opravdu nedá říci, protože všichni jsou naprosto dokonalí, ale asi nejvíce ze všech se mi líbila Monika Absolonová.

Tomáš Ringel hraje v karlínském divadle v inscenaci Addamsova rodina.

Duet s Evou Pilarovou

Chodíš na základní školu, máš zkoušky před muzikálem a spoustu vystoupení. Jak to všechno stíháš?
Já mám naštěstí ve škole výborné učitele a hlavně výbornou paní ředitelku, která mi fandí a omlouvá mě. Jenže i tak mě ve škole čekají spousty zkoušek a testů a dohánění.

Máš i nějaké jiné koníčky či zájmy než jen zpěv?
Mám samozřejmě stále rád cirkus, takže žongluji s pěti balonky, se třemi hořícími kůžely, se třemi kroužky a s diabolem.

Tvá matka je artistka a otec drezér. Tobě by se nelíbilo jít v jejich šlépějích?
Já když jsem o zpěvu ještě nevěděl, chtěl jsem být jako táta drezérem. Byl jsem do toho tak zakouslý, že jsem dokonce tátovi kradl kostýmy do manéže. Ale musím říct, že zpěv mě baví víc, takže bych chtěl spíš zpívat. Díky zpěvu jsem se setkal s mnoha lidmi. Zpíval jsem i s úžasnou paní zpěvačkou Evou Pilarovou duet Je nebezpečné dotýkat se hvězd. A teď se pro nás píše nádherný duet, který budu s paní Pilarovou zpívat v Lucerně po boku Karla Gotta, Vojty Dyka, Matěje Rupperta a mnoha dalších. Takže ten zpěv vážně moc miluji a chtěl bych paní Pilarové poděkovat, že mám tu čest s ní zpívat.

Na závěr nám prozraď svůj největší sen.
Nevím, jestli se mi tento sen splní, ale můj opravdu největší sen je vyprodat O2 arénu svým vlastním koncertem a svými vlastními písničkami.

Komentáře

Hlavní zprávy

Arrow zase řádí na Netflixu. Dvojka Kódu 8 je dražší, zato však utahanější, než jednička

Strážce streamu
vydáno 1. března 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na streamovací platformu Netflix před pár dny dorazila očekávaná sci-fi jednohubka Kód 8: Část 2 (Code 8: Part II). Pokračování pět let starého...  celý článek

Neřiďte se kalendářem. Zima pro auta nekončí a v lyžařských střediscích se hodně bourá

vydáno 1. března 2024  6:01

Obleva vyhání lyžaře ze svahů českých hor rychlým tempem. Lidé se snaží urvat poslední radovánky na sněhu a ještě spěchají do hor.  celý článek

Podle studie více než čtvrtina novinářů zvažuje odchod z médií. Mohou za to i nízké platy

vydáno 29. února 2024  18:45

Žurnalistická profese (nejen) v Česku v současnosti čelí mnoha výzvám. Novinářský svět prošel v posledních letech velkými změnami.  celý článek

Čeká Pražany konec linky 190? Místním ji částečně vezme Dvorecký most

vydáno 29. února 2024  7:00,  aktualizováno  16:56

Cestující z Beránku na Smíchov budou mít na své trase bohužel o přestup víc. Modřanští nyní chystají petici.  celý článek