metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Neděle 16. června 2024. Svátek má Zbyněk

Rozhovor: Po padesátce už asi před kameru nepůjdu, říká Brad Pitt

  11:06
Červen má Brad Pitt opravdu nabitý: rozhovory pro rádia, televize a noviny, cesty po celém světě, fotografování - to vše kvůli propagaci nového filmu Světová válka Z (World War Z). Ten velký tlak je pochopitelný. Po zpoždění výroby filmu a přetáčení třetího dějství se objevily negativní reakce i přesto, že poslední recenze vyzněly spíš kladně. Z New Yorku devětačtyřicetiletý herec vyprávěl Metru o své životní rovnováze, o rodině i o budoucí kariéře.
Brad Pitt ve filmu Světová válka Z

Brad Pitt ve filmu Světová válka Z | foto: Paramount Pictures

Byly pro vás všechny propagační akce k filmu hodně náročné?
Uf! To, co mě ničilo víc, bylo, že jsem nemohl trávit tolik času se svými dětmi. Ale vím, že vždy, když uvádíme nový film, tak to musím upřednostnit a nějaký čas věnovat jeho propagaci. Teď jsem v New Yorku, za pár dnů pojedu do Ruska. Je to jako trénink, který končí v momentě, kdy se film dostane do kin.

Jak jste se vůbec dostal k filmu Světová válka Z?
Kniha, kterou napsal Max Brooks, vypráví smyšlený příběh o světové válce proti zombies. To byla výzva, která mě lákala. Máme spoustu nápadů, jak z toho udělat trilogii. Takže v tom budeme pozvolna pokračovat.

Do kina na Pitta

  • Brad Pitt, který 18. prosince oslaví padesátiny, si užil roli ve filmu, kde hrají velkou roli zombie.
  • Ve filmu Světová válka Z hraje Gerryho Lanea. Ten pracuje pod hlavičkou Organizace spojených národů jako expert na řešení nejrůznějších krizových situací.
  • A taková právě nastala. Lidstvo začala ve velkém decimovat virová epidemie gigantických proporcí, a pokud se ji nepodaří co nejrychleji zastavit, nebude už koho zachraňovat.
  • Situace je o to horší, že se virus projevuje nebývalou agresivitou nakažených, kteří záměrně napadají ty, jimž se nemoc zatím vyhýbá. Uprostřed apokalypsy musí Gerry najít zdroj nákazy...

Už jste nějaký čas nenatočil žádný akční film...
Zaujal mě ten nápad na politický film využívající zombies jako výmluvu. Využil jsem je jako trojského koně, abych si mohl klást otázky jako třeba: Co by se dělo se sociální a politickou stránkou, kdyby svět postihla pandemie? Které státy by byly nejmocnější a které by byly ty nejzranitelnější?

V současné době se cítíte být víc producentem než hercem?
Možná. Kdybyste se mě na tuto otázku ptali před 10 lety, odpověď by byla, že se cítím být víc hercem. Ale jak se blížím k padesátce, pohled na věc se mění. S filmem Světová válka Z jsem se vrátil k akčním filmům a kombinoval jsem hraní s produkcí. Ale nevím, jestli budu po padesátce chtít pokračovat před kamerou. Chci si užít svých šest dětí, ale také vím, že film je jednou z věcí, které mě doplňuje jako člověka.

Když se tedy budeme bavit o vaší blížící se padesátce... Jste teď hloubavější?
(dlouhý povzdech) Mnohokrát jsem uvažoval, že po padesátce už půjdu do hereckého důchodu. Myslím si, že to je ten pravý čas dělat víc projektů jako režisér nebo producent. Mám docela velkou rodinu - z mých dětí jsou teenageři... Ale ano, je pravda, že chci také na plátně vyprávět jiný druh příběhů.

Vadí vám neustálá pozornost, kterou přitahuje váš vztah s Angelinou Jolie?
Myslím si, že každého zajímá, co se mezi námi děje. Média prodávají příběhy, často jako filmy, s přídavkem fikce, dramatu, humoru a napětí. Mohu říct jen to, že jsme normální rodina jako každá jiná a že se vzájemně podporujeme za všech okolností. Samozřejmě jsem velký fanoušek Angeliny, která je odvážnáá, chytrá a uvažuje úplně stejně jako já.

Autor:

Hlavní zprávy

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Tradice s chutí pohanky. Nikdy se nepřejí, říká frenštátský mlynář Šmajstrla

vydáno 16. června 2024  17:12

Romantika starých dob sice nechybí, ale na rozjímání nebo dojímání nemá Pavel Šmajstrla čas. Stará se totiž o mlýn, ve kterém se spolupracovníky mele...  celý článek