metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Scooter: Udržujeme si nadhled

  14:40
V pátek proběhne v Malé sportovní hale na holešovickém Výstavišti koncert populární německé kapely Scooter. Harcovníci evropské techno scény v čele s­ charizmatickým H.­ P. Baxxterem zahrají českým fandům mix složený ze starých hitů i kousků z posledního alba The Fifth Chapter z loňského roku. A ­možná zazní i něco z chystané novinky.

Další 1 fotografie v galerii
Scooter | foto: ArchivMetro.cz

Chystáte novou desku, je to tak?

H. P. Baxxter: Ano, vyzkoušeli jsme si fůru věcí, připravili jsme hodně tracků, ještě jsme je všechny nedokončili, ale čtyři nebo pět už je hotových. Právě teď jsme vydali jeden singl, který se jmenuje Riot. Měli jsme velkou show v Hamburku a ten singl jsme udělali jako dárek pro fanoušky, aby věděli, co připravujeme. Zahráli jsme ho tam i­ živě. Nové album ukazuje směr, kterým se teď Scooter ubírá. Máme tam klasické rychlé kousky, zároveň tracky v moderním stylu, se kterými jsme pracovali na posledním albu. Je to pěkný mix.

Jaké máte, po tak dlouhé době, vztahy v kapele? Není to občas náročné?

Michael Simon: My jsme velmi různorodé osobnosti, každý jsme úplně jiný, což by se mohlo zdát jako problém, ale myslím, že pro kapelu je právě tohle přínosné a zajímavé. Když máte v kapele příliš podobné lidi, může to pak být dost nuda.

Phil Speiser: Muzika je pro nás společná radost a zábava. Máme do značné míry společný smysl pro humor a baví nás to. Udržujeme si nad vším nadhled, protože když se začnete brát moc vážně, můžete se do všeho příliš zamotat. Když se prací v partě dobře bavíte, jde všechno snadněji. Věci běží tak, jak mají být, bez zbytečného tlaku a stresu.

Kde berete stále tolik energie?

H. P. Baxxter: To je tak, když děláte něco, co máte sami doopravdy rádi, když svoji muziku cítíte. U mne je to tak, že žiju docela normálně, ale na pódiu je to něco jako výbuch, který ze mě dostane úplně všechno. Je to o­ komunikaci s lidmi, dáváte a berete si navzájem. Když vidíte lidi skákat a tancovat, žene vás to dopředu. A takhle to funguje po celou show.

Phile, jste v kapele nejkratší dobu. Jaký byl začátek vaší spolupráce se Scooterem?

Phil Speiser: První věc, která mne napadla, byla, že všechno, co dosud ta kapela udělala, bylo velkolepý. Málokterá současná kapela toho tolik dosáhla. Takže pro mne to nebylo tak, že přicházím, abych něco změnil nebo předělal. Bavilo mne je v určitém bodě dohnat a přidat se k­nim na kus cesty, ne všechno měnit. Jen tam něco nového přinést, pomoci kapele udržet se v hlavním proudu, v­nové éře.

Hrajete všechny ty staré známé songy, ale zároveň tvoříte nové věci. Jak hledáte rovnováhu mezi různými etapami tvorby?

Phil Speiser: Když jste třeba DJ, tak hrajete něco z­toho, co se vám líbí, a nějaké svoje věci. Tady je to podobné. Mám rád, když se lidi baví při starých písničkách jako při nových. Já jsem šťastný, když je šťastný obecenstvo, to mě baví. Necítím to­tak, že bych si říkal: Hm,­teď se baví i při písničce, která není moje.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek