metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Neděle 16. června 2024. Svátek má Zbyněk

Tereza Voříšková: Naše generace se nemá proti čemu vymezovat

  11:27
Tereza Voříšková na sebe poprvé upozornila před téměř deseti lety. Za tu dobu se vyhoupla mezi velmi žádané herečky, a to i za mořem. Mladá herečka teď září v novém nízkorozpočtovém debutovém filmu Laputa, který vypovídá mnohé o životě dnešní mládeže. Snímek, který jde zítra do kin, režíruje Jakub Šmíd.
Tereza Voříšková ve filmu Laputa. | foto: BioscopMetro.cz

O čem je film Laputa?

Je to film o holce, majitelce baru, která je ztracená ve světě. Snaží se najít ostrov, jako Laputu (z knihy Gulliverovy cesty, pozn. redakce).

Co vás oslovilo, když přišla tato nabídka?

Strašně se mi líbil scénář. Je napsaný hrozně lidsky. Pak jsem měla casting s režisérem Jakubem Šmídem a podle toho, jakým procesem nás provedl, tak jsem věděla, že se hodně naučím.

Jaká s ním byla spolupráce?

Pro něj to byl sice celovečerní debut, ale nebylo to vůbec cítit. Natočil už předtím dobré filmy. Je to velmi citlivý a hotový režisér, takže se mi spolupracovalo moc dobře.

Je v hlavní postavě Johanky něco přímo z vás?

Je v ní ze mě hodně. Také je tam moje sestra, tu jsem vykradla, jak se dalo. Trochu se bojím, že až to uvidí, tak mě propíchne. Vzala jsem jí veškeré intonace a gesta.

Ve filmu se zástupci mladé generace vypořádají se svými životy. Je problém, že nevědí co se životem?

Je to hrozně rozpolcené. Část naší generace žije tak, jak o tom vypráví film. Můžou všechno a nevědí co by vnitřně. Nemáme, proti čemu se vymezovat. Je tady ale i ta druhá polovina, což jsou ambiciózní mladí lidé, kteří vydělávají velké peníze a jsou úspěšní ve svých oborech, a to už v mladém věku.

Hlavní hrdinka hodně řeší i vztahy. S muži, s matkou. Není to jedna z hlavních věcí, co nás trápí?

Myslím si, že rodinné vazby jsou úplně všechno. Pro mě je rodina v současné chvíli, hlavně ten ženský kruh, nejdůležitější. Neumím si představit bez jejich rady a pomoci svůj život.

Na co se diváci mají těšit?

Je to samozřejmě specifický film a není pro široké publikum. Ale někdy vás překvapí malý film, od kterého nevíte moc co čekat.

Máte nabitý program, točíte i seriál v zahraničí. Máte čas i na sebe?

Už mi končí osmý měsíc, kdy jsem neměla žádné volno. Ještě mě v listopadu čeká s Honzou Hřebejkem další série Exorcisty a pak už volno.

V létě jste si zahrála Julii na Letních Shakespearovských slavnostech. Láká vás vrátit se k divadlu?

Hodně záleží na nabídkách. Divadlo nedělám z respektu k filmu. Shakespearky byly dobré v tom, že začaly a skončily. Když ale přijde dechberoucí nabídka, tak ji samozřejmě vezmu. Poslední dobou se mi po divadle strašně stýská.

Autor: Pavel Urban Metro.cz

Hlavní zprávy

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Nájemní zabijáci neexistují? Vrah naoko je romantická komedie šmrncnutá krimi zápletkou

Strážce streamu
vydáno 14. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Skutečnými událostmi inspirovaná komedie o učiteli a policejním důstojníkovi v jednom, který se pro úspěch tajných akcí musí vydávat za nájemné zabijáky...  celý článek