„Při narození vážilo 1335 gramů, což je méně, než by mělo být, a zatím ani samostatně nepije od matky,“ uvedla mluvčí zahrady Jana Myslivečková.
Kvída se stala matkou potřetí, ale ani jedno z předchozích dvou mláďat nepřežilo. Poprvé o mládě matka nejevila zájem hned po narození, loni v říjnu se sice zachovala vzorně, ale mládě od ní přestalo záhy pít a uhynulo.
U hrabáčů je obecně odchov velmi těžký. V Praze se za 35 let podařilo odchovat jen tři mláďata, poslední v roce 2004.
Hrabáč kapský ve volné přírodě žije ve velké části Afriky jižně od Sahary. Patří do samostatného řádu savců, který je velmi starobylý. Na předních končetinách má čtyři a na zadních pět prstů s dlouhými drápy, kterými rozhrabávají mraveniště a termitiště. Má protáhlý čenich a až třicet centimetrů dlouhý lepkavý jazyk, kterým loví hmyz. Je to noční tvor, žije samotářským způsobem života.