metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Středa 27. září 2023. Svátek má Jonáš

VIDEO: Mladí lidé v centru Prahy rozdávali úsměvy a nabízeli sex

  17:53
Byla to taková pošmourná sobota. Lidé se zamračeně ploužili po ulicích, další pak upřeně sledovali dění na svém mobilním telefonu. Parta mladých lidí se ale rozhodla, že jim ten den zpříjemní. „Když kolemjdoucí už z dálky viděli, že se s námi cizí lidé smějí, byli zvědaví a někteří přišli i sami a ptali se, co to pořádáme, “ říká Alena Romanová, která celou akci vymyslela.

Jak vás napadlo udělat něco takového?
Kamarád Roman sdílel na Facebooku videoklip zpěvačky Sia, ve kterém se zpívá, že člověk není nikdy úplně oblečený, pokud se neusmívá. V tom videu děti rozesmívaly město New York. Hned jsem mu napsala, že by to chtělo udělat něco podobného v Praze, a on souhlasil, protože si s tou myšlenkou hrál taky.

Jít takhle všanc na veřejnost, to vyžaduje odvahu. Neměli jste trému?
Domluvili jsme se s kamarády a prostě šli do toho. Bát jsme se neměli čeho, protože jsme lidem nevnucovali nic, co by nechtěli. Myslím, že já s Danem jsme trému neměli vůbec a holky ji měly možná jen ze začátku.

Podívejte se na video na YouTube

Jak na vás lidé reagovali?
Musím říct, že začátek byl poněkud zvláštní, lidé nás zvědavě pozorovali, co to je za akci. Ale když už z dálky viděli, že se s námi cizí lidé smějí, byli zvědaví a někteří přišli i sami a ptali se, co to pořádáme. Také nás lidi hodně podporovali, že je to skvělý nápad.

Na který vzkaz lidé nejvíce reagovali?
„Vypadáš skvěle“ a kamarádův nápad „Free sex“, hlavně když vzkazy ukázal v tomhle pořadí, byla zábava sledovat reakce. To můžete vidět i ve videu.

Video je velmi pozitivní, setkali jste se ale i s nějakou negativní reakcí?
S žádnou!

Jakou měly příchuť sušenky, které jste rozdávali? A za jak dlouho zmizely?
Rozdávali jsme domácí sušenky s čokoládou a s brusinkami, docela se po nich zaprášilo, pár lidí si vzalo i po dvou. Ale měli jsme ještě zásobu v batohu.

A to nejvtipnější, co se vám během toho dne stalo?
Asi když kamarád jedné paní bez domova nabídl sex zdarma a ona to vzala vážně a souhlasila. Jeho to vyděsilo, začal před ní couvat a ona ho i přesto naháněla, že by měla zájem. Tak se musel bránit alespoň tím, že má přítelkyni (a přitom nemá) a že to nemůže udělat. Tak ji prostě utekl.

Řekněte nám něco o sobě.
Vtipné asi je, že ani jeden vystupující není rodilý Pražák. O kameru a střih se postaral Roman z Valašského Meziříčí, který se zabývá tvorbou videoklipů a filmů. Vystupující kamarád Dan a Lucka pocházejí také z Valašského Meziříčí. A rudovláska Elea je moje holandská sestřenice - soutěžící juda za ČR. A ačkoliv já jsem z Rožnova pod Radhoštěm, bydlím v Praze. Lucka ještě studuje, my ostatní už pracujeme.

Myslíte si, že se podobné akce mohou rozšířit?
Doufám, že nás budou další města následovat v šíření dobré nálady. Byla bych ráda, kdyby se lidi začali víc usmívat a radovat z maličkostí. Z vlastních zkušeností vím, že když se na mě cizí člověk usměje, hned se mi zlepší nálada.

Komentáře

Hlavní zprávy

Fotovoltaika je věda. S úsporou energií teď pomůže už i umělá inteligence

vydáno 27. září 2023  12:01

Jak ušetřit při provozu domu? Rozhodně by to neměla být hurá akce. Vyplatí se pečlivá rozvaha. Ušetří to nejen peníze, ale i nervy.  celý článek

Nové přístroje i postup usnadní první kontakty. U Apolináře rodí nedonošené děti

vydáno 27. září 2023  6:19

Porod dítěte, které mělo být ještě pár týdnů v mateřském lůně, býval dříve složitým „logistickým“ manévrem.  celý článek

Komerční sdělení

Rozvoj zábavnou formou: Kreativita, empatie a fantazie ve světě panenek

vydáno 27. září 2023

Panenky a kočárky představují oblíbené hračky a symboly dětství. Nabízejí přitom více než jen zábavu. Dokáží totiž rozvíjet kreativitu, empatii a sociální...  celý článek

Okolí nádraží Praha-Smíchov má ambice stát se po rekonstrukci tepnou města

vydáno 26. září 2023  18:24

Víte, jaká prkotina zaujala diváky seriálu Sanitka? Když si ředitel záchranky po použití pisoáru neumyl ruce. Rekonstrukce smíchovského terminálu má...  celý článek