metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 10 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota

VIDEO: Mladí lidé v centru Prahy rozdávali úsměvy a nabízeli sex

  17:53
Byla to taková pošmourná sobota. Lidé se zamračeně ploužili po ulicích, další pak upřeně sledovali dění na svém mobilním telefonu. Parta mladých lidí se ale rozhodla, že jim ten den zpříjemní. „Když kolemjdoucí už z dálky viděli, že se s námi cizí lidé smějí, byli zvědaví a někteří přišli i sami a ptali se, co to pořádáme, “ říká Alena Romanová, která celou akci vymyslela.

Jak vás napadlo udělat něco takového?
Kamarád Roman sdílel na Facebooku videoklip zpěvačky Sia, ve kterém se zpívá, že člověk není nikdy úplně oblečený, pokud se neusmívá. V tom videu děti rozesmívaly město New York. Hned jsem mu napsala, že by to chtělo udělat něco podobného v Praze, a on souhlasil, protože si s tou myšlenkou hrál taky.

Jít takhle všanc na veřejnost, to vyžaduje odvahu. Neměli jste trému?
Domluvili jsme se s kamarády a prostě šli do toho. Bát jsme se neměli čeho, protože jsme lidem nevnucovali nic, co by nechtěli. Myslím, že já s Danem jsme trému neměli vůbec a holky ji měly možná jen ze začátku.

Podívejte se na video na YouTube

Jak na vás lidé reagovali?
Musím říct, že začátek byl poněkud zvláštní, lidé nás zvědavě pozorovali, co to je za akci. Ale když už z dálky viděli, že se s námi cizí lidé smějí, byli zvědaví a někteří přišli i sami a ptali se, co to pořádáme. Také nás lidi hodně podporovali, že je to skvělý nápad.

Na který vzkaz lidé nejvíce reagovali?
„Vypadáš skvěle“ a kamarádův nápad „Free sex“, hlavně když vzkazy ukázal v tomhle pořadí, byla zábava sledovat reakce. To můžete vidět i ve videu.

Video je velmi pozitivní, setkali jste se ale i s nějakou negativní reakcí?
S žádnou!

Jakou měly příchuť sušenky, které jste rozdávali? A za jak dlouho zmizely?
Rozdávali jsme domácí sušenky s čokoládou a s brusinkami, docela se po nich zaprášilo, pár lidí si vzalo i po dvou. Ale měli jsme ještě zásobu v batohu.

A to nejvtipnější, co se vám během toho dne stalo?
Asi když kamarád jedné paní bez domova nabídl sex zdarma a ona to vzala vážně a souhlasila. Jeho to vyděsilo, začal před ní couvat a ona ho i přesto naháněla, že by měla zájem. Tak se musel bránit alespoň tím, že má přítelkyni (a přitom nemá) a že to nemůže udělat. Tak ji prostě utekl.

Řekněte nám něco o sobě.
Vtipné asi je, že ani jeden vystupující není rodilý Pražák. O kameru a střih se postaral Roman z Valašského Meziříčí, který se zabývá tvorbou videoklipů a filmů. Vystupující kamarád Dan a Lucka pocházejí také z Valašského Meziříčí. A rudovláska Elea je moje holandská sestřenice - soutěžící juda za ČR. A ačkoliv já jsem z Rožnova pod Radhoštěm, bydlím v Praze. Lucka ještě studuje, my ostatní už pracujeme.

Myslíte si, že se podobné akce mohou rozšířit?
Doufám, že nás budou další města následovat v šíření dobré nálady. Byla bych ráda, kdyby se lidi začali víc usmívat a radovat z maličkostí. Z vlastních zkušeností vím, že když se na mě cizí člověk usměje, hned se mi zlepší nálada.

Komentáře

Hlavní zprávy

Česká republika je jednou z nejlepších zemí pro život, říká cestovatel Petr Horký

vydáno 26. února 2024  5:35

Právě se pouštíte do rozhovoru, který vznikal na vzdálenost 14 tisíc kilometrů. Cestovatel, spisovatel a režisér Petr Horký totiž zrovna dlí na ostrově...  celý článek

Motorka jako držák na láhev. Jak vlastně vypadá typický český suvenýr z Prahy?

PRAHA? AHA!
vydáno 25. února 2024  11:54

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Pomáhám zlobivějším dětem, ty hodné nechávám modelkám, říká Jonáš Motyčka

vydáno 25. února 2024  7:00

Už přes 10 let se věnuje projektům, které pomáhají dětem z dětských domovů začlenit se do běžného života. Jonáš Motyčka za tu dobu doprovodil desítky...  celý článek

Honí vás lékaři od čerta k ďáblu? Objevit příčinu nemoci je někdy těžké

vydáno 24. února 2024  14:00

Lékař není bůh. Nebo jako student nedával při přednáškách pozor. Lidské tělo se ale nechová jako motor auta. Je složitější.  celý článek