Při natáčení nočního brněnského Petrova dron zmizel. Když se po několika týdnech našel, měl už Vlahovič díky veřejné sbírce a příspěvku sponzorů novější verzi. Získané peníze pak věnoval dětskému domovu Dagmar. Jako poděkování opatství, které multikoptéru našlo, natočil další noční záběry katedrály sv. Petra a Pavla a za tmy natáčel i druhou brněnskou dominantu, Špilberk. "Víc jsem toho ale ve městě nenatočil. Přesunul jsem se raději do přírody. Jednak tam nehrozí narušení signálu, dají se tam pořídit také nádherné záběry a především máte jistotu, že nikoho neohrožujete," vysvětluje.
Pozvali ho natáčet do Moravského krasu
Začátečníky teď na svém webu učí nejen létat, ale seznamuje je i s legislativou. Prodejci totiž nemají povinnost kupujícího informovat o zákonných podmínkách pro létání s multikoptérou a nic netušící člověk se pak snadno může dostat za hranu zákona. "Bohužel legislativa není zcela jednoznačná a někdo, včetně mě, považuje copter za RC model na dálkové ovládání, zatímco jiní tvrdí, že už se jedná o bezpilotní letadlo. Každý by se ale měl řídit základními pravidly zdravého rozumu a nelétat například nad davy nic netušících lidí nebo v blízkosti letiště," říká Vlahovič.
Jeho web se nyní plní leteckými videozáběry z blízkosti viaduktů, hradů a zámků či vodních ploch. Perličkou jsou pak záběry z nejhlubší propasti v Česku Macochy. Do ní se na přelomu června a července vrátí. "Na dně propasti totiž jako na jediném místě v Česku roste zhruba 120 exemplářů kruhatky Matthiolovy. Zástupci krasu mě požádali, abych jim pás těchto vzácných rostlin natočil. Už teď pilně trénuji," těší se.