Divadlo Na zábradlí, Volmanova vila, Pinkasův palác, Slovanský ostrov, Werichova vila, Masarykovo nádraží a mnoho dalších míst prošly v posledních letech nebo projdou rekonstrukcí. Výstava ukazuje, že téma kontextu staré neboli historické a současné architektury je živé, aktuální a zajímavé.
Otázky dostavby, doplnění nebo rekonstrukce historických budov ve spojitosti s nejmodernějšími technologiemi a materiály 21. století se stávají v evropských městech čím dál aktuálnější. Jak prolnout staré s novým? Jak zachovat historickou hodnotu budovy a zároveň ji zrekonstruovat pro potřeby dnešního užívání? Nejen na to odpovídá výstava architektonického ateliéru TaK. Putovní výstava vznikla k příležitosti výročí 15 let od jeho založení.
Dotýká se tématu rekonstrukce či dostavby historických budov v centru města. K výstavě studio vytvořilo také bedekr Prahou, který zájemce provede po nejzajímavějších realizacích ateliéru.
„Výstava není klasickou profilovou expozicí, ale tematicky zaměřeným výběrem z našich projektů, které byly realizovány nebo se připravují v Praze a okolí a jejichž společným jmenovatelem je kontext historické nebo stávající architektury a její dostavby nebo doplnění,“ říká k výstavě architekt a zakladatel studia TaK Marek Tichý.