metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Sobota 20. dubna 2024. Svátek má Marcela

Zaběhejte si se zkušenými instruktory. Jejich služby jsou zdarma

  7:00
Možnost běhání pod vedením zkušených instruktorů nabízí Běžecká škola Prahy 4. Můžete ji navštívit každý čtvrtek. Potrvá minimálně do konce tohoto roku a je určená jak pro začátečníky, tak také pro pokročilé.
Běhání | foto: freeimages

Chcete se dostat do kondice, zhubnout nebo si jen zasportovat po náročném pracovním dni a poznat nové lidi? Pak můžete každý čtvrtek navštívit Běžeckou školu Prahy 4. "Městská část má pro běhání ideální podmínky, od asfaltového nábřeží v Podolí až po parky a lesy v Krči či v Hodkovičkách," říká k tomu starosta Pavel Caldr, který nový projekt podporuje.

Srazy jsou v Krčském lese

Sraz běžců s trenéry je každý čtvrtek v 17.30 hodin v Krčském lese u můstku k rybníku U Labutě. "Lekce probíhají tak, že se společně rozcvičujeme, protahujeme, nacvičujeme běžeckou abecedu. Následuje výběh ve třech skupinách. Většinou na tři, šest a deset kilometrů," popisuje Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz, která lekce pořádá.

Na začátečníky i pokročilé jsou přichystáni zkušení běžečtí instruktoři. "Hned na prvních lekcích byl nejznámější učitel běhu Miloš Škorpil. A nyní je většinou přítomen skvělý Dušan Erbs. Několikrát vedl nejlepší skupinu i olympijský vítěz z Londýna David Svoboda či mistryně světa v aerobiku Denisa Barešová," doplňuje Dvořák. Vedle samotného běhu ale může být kurz užitečný i po jiné stránce. Například můžete požádat o rozbor vašeho běžeckého stylu pomocí kamery, zapůjčit si boty a hodinky s navigací, a to vše zdarma.

Nebydlíte v Praze 4? To vůbec nevadí

Své příznivce si už běžecká škola našla. "Již od první lekce jsme byli příjemně překvapeni zájmem veřejnosti. A jsme rádi, že poměrně dost lidí chodilo, i když nám nepřálo počasí nebo byly svátky," potvrzuje Dvořák.

Běžecké lekce navíc nejsou určené pouze lidem, kteří žijí v městské části Praha 4. Přijít mohou i ti, kteří na čtyřce například pracují, nebo i lidé, kteří se o lekcích náhodou dozvědí. "Příchozí nijak neomezujeme a vítáme všechny," zakončuje Dvořák.

Autor: Romana Barboříková Metro.cz

Hlavní zprávy

Přála jsem si oslovit a motivovat ty nejmenší, říká Marie Šnajdrová

vydáno 20. dubna 2024  7:00

Ilustrátorka, cestovatelka, ale hlavně horská duše. Marie Šnajdrová poslední roky tráví většinu času na cestách, z nichž své poznatky promítá do knih. Ve...  celý článek

HBO zhorší kvalitu svým předplatitelům, „levný“ Netflix se brzy chystá k nám a je to hit

Strážce streamu
vydáno 19. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Internetová televize HBO Max, jak ji uživatelé doposud znají, zanikne ve druhé polovině května. Nová služba láká na sportovní balíček. Ceny jsou ale zatím...  celý článek

Ví, že ho fotíte? Snímky vašich ratolestí mohou zneužít pedofilové či vyděrači

vydáno 19. dubna 2024  5:00

Někdo by si mohl myslet, že největším strašákem sociálních sítí jsou falešné účty, které se vyjadřují do komentářů pod příspěvky a píšou hejty se záměrem...  celý článek

Biker Michal Maroši se divákům otevře v dokumentu Ten, co slaví každý den

vydáno 18. dubna 2024  12:00

Vrcholových sportovců je nepočítaně, ale jen pár z nich může říct, že o nich někdo natočil film. Mezi takové nově patří i biker Michal Maroši, který si i...  celý článek