metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Neděle 16. června 2024. Svátek má Zbyněk

Začít můžete hned. Jen tepláky musíte vyměnit za límeček, říká trenér golfu

  14:59
„S golfem můžete začít v jakémkoli věku,“ říká trenér Petr Skopový z pražského Golf & Country Clubu Hodkovičky, kde před třemi lety se svým otcem a bratrem založili golfovou akademii.
Golf | foto: freeimages.com

Kam za golfem:

  • Golfové 18-ti jamkové hřiště v Praze 9 najdete mezi Černým Mostem a Dolními Počernicemi.
  • V Hodkovičkách naleznete devítijamkové hřiště s celoročním provozem na letních greenech a největší outdoorové tréninkové zázemí v republice.
  • Hostivařské hřiště nabízí devět jamek s kompletním zázemím včetně krytého driving range a malé akademie.
  • První golfové hřiště na území Prahy je to v Motole, zatím pouze devíti jamkové, ale s kompletním zázemím a nejstarším golfovým klubem.
  • Prague City Golf Club Zbraslav je první mistrovské 18ti jamkové hřiště v Praze.

Ačkoli se považuje golf za sport vyvolených, za zábavu boháčů, rozhodně tomu tak není. Ano, pokud chcete začít hrát, musíte zaplatit, ale peníze, které investujete, nebudou o moc vyšší než za jakýkoli jiný sport.

Jak tedy začít? „Ze začátku je třeba mít trenéra. Je to lepší než po nějakém čase těžce odbourávat špatné návyky. Pokud přece jen chcete ušetřit, je možné využít skupinových kurzů, kde probíhá výuka pro třeba pět hráčů,“ tvrdí Skopový.

Začíná se na cvičných plochách – už zde potřebujete mít vhodné oblečení, tedy tričko s límečkem, plátěné kalhoty a pohodlnou sportovní obuv, hole je možné si pro začátek zapůjčit. Jak dlouho trvá, než se dostanete na hřiště? „Golf je individuální sport, záleží na sportovním nadání hráče. Výhodou může být dobrá motorika těla a koordinace pohybů. Obvykle může trvat dva až tři měsíce, než si hráč osvojí návyky a začne se cítit v areálu pohodlně,“ dodává Skopový.

 

Autor: Marek Peška Metro.cz

Hlavní zprávy

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Tradice s chutí pohanky. Nikdy se nepřejí, říká frenštátský mlynář Šmajstrla

vydáno 16. června 2024  17:12

Romantika starých dob sice nechybí, ale na rozjímání nebo dojímání nemá Pavel Šmajstrla čas. Stará se totiž o mlýn, ve kterém se spolupracovníky mele...  celý článek