metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Úterý 23. července 2024. Svátek má Libor

Začít můžete hned. Jen tepláky musíte vyměnit za límeček, říká trenér golfu

  14:59
„S golfem můžete začít v jakémkoli věku,“ říká trenér Petr Skopový z pražského Golf & Country Clubu Hodkovičky, kde před třemi lety se svým otcem a bratrem založili golfovou akademii.
Golf | foto: freeimages.com

Kam za golfem:

  • Golfové 18-ti jamkové hřiště v Praze 9 najdete mezi Černým Mostem a Dolními Počernicemi.
  • V Hodkovičkách naleznete devítijamkové hřiště s celoročním provozem na letních greenech a největší outdoorové tréninkové zázemí v republice.
  • Hostivařské hřiště nabízí devět jamek s kompletním zázemím včetně krytého driving range a malé akademie.
  • První golfové hřiště na území Prahy je to v Motole, zatím pouze devíti jamkové, ale s kompletním zázemím a nejstarším golfovým klubem.
  • Prague City Golf Club Zbraslav je první mistrovské 18ti jamkové hřiště v Praze.

Ačkoli se považuje golf za sport vyvolených, za zábavu boháčů, rozhodně tomu tak není. Ano, pokud chcete začít hrát, musíte zaplatit, ale peníze, které investujete, nebudou o moc vyšší než za jakýkoli jiný sport.

Jak tedy začít? „Ze začátku je třeba mít trenéra. Je to lepší než po nějakém čase těžce odbourávat špatné návyky. Pokud přece jen chcete ušetřit, je možné využít skupinových kurzů, kde probíhá výuka pro třeba pět hráčů,“ tvrdí Skopový.

Začíná se na cvičných plochách – už zde potřebujete mít vhodné oblečení, tedy tričko s límečkem, plátěné kalhoty a pohodlnou sportovní obuv, hole je možné si pro začátek zapůjčit. Jak dlouho trvá, než se dostanete na hřiště? „Golf je individuální sport, záleží na sportovním nadání hráče. Výhodou může být dobrá motorika těla a koordinace pohybů. Obvykle může trvat dva až tři měsíce, než si hráč osvojí návyky a začne se cítit v areálu pohodlně,“ dodává Skopový.

 

Autor: Marek Peška Metro.cz

Hlavní zprávy

V kůži mechanika. Přezouvání formule 1 si můžete vyzkoušet na nábřeží Vltavy

vydáno 22. července 2024  21:00

V polovině srpna zavítá do centra Prahy tým Red Bull Racing se svou našlapanou událostí Red Bull Showrun. Než se tak ale stane, budou mít fanoušci závodů...  celý článek

GALERIE: Až se vydáte na výlet podél Bílé Opavy, neudělejte tu samou chybu jako my

vydáno 21. července 2024  15:26

Horké dny jde strávit u vody nebo v horách. Pokud máte chuť na druhou variantu, máme pro vás tip. Naučná stezka Bílá Opava je sice náročná, v létě je ale...  celý článek

Řadová garáž? Před pěti lety za 150 tisíc, teď dokonce za půl milionu

vydáno 21. července 2024  5:04

Když Československo zasáhla vlna automobilismu, vzrostl zájem o garáže. Ulice se začaly plnit auty, najednou nebylo kde parkovat a také při permanentním...  celý článek

RECENZE: V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek