metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 12 °C

Sobota 2. března 2024. Svátek má Anežka

Dalších 22 fotografií v galerii
Děti vám v Michli pohlídají. | foto: Baby Office

Zadarmo vám pohlídají děti do deseti let v Michli. Díky Evropské unii

  7:00
Práce a děti pod jednou střechou, to je heslo specializovaného centra v Praze 4. Teď přichází projekt Baby Office určený pro aktivní rodiče s malými dětmi s jednou významnou novinkou - získal dotaci a poskytuje služby zdarma. Už od zítřka 1. srpna tak zájemci mohou využít služby sdílené kanceláře a miniškolky, aniž by za to platili.

Info o projektu

Byl spuštěn letos na jaře, aby umožnil seberealizaci zejména rodičům na mateřské a rodičovské dovolené.

  • Baby Office je projekt sociálního podnikání, který zaplňuje mezeru na trhu, kdy rodiče s malými dětmi nenalézají dostatek příležitosti k osobnímu a pracovnímu uplatnění.
  • Od letošního března sídlí v rodinné vilce v pražské Michli, zhruba 3 minuty od metra Kačerov a „pod jednou střechou“ poskytuje plnohodnotné pracovní zázemí pro rodiče a kvalitní péči pro jejich děti.
  • Kromě coworkingu, miniškolky disponuje i malou kavárnou a zahrádkou s dětskými herními prvky. Na veletrzích a konferencích pořádá pro rodiče takzvané mobilní dětské koutky.

Nabídka se týká rodičů s dětmi až do 10 let. Může se jednat o začínající či aktivní podnikatele, ale i zaměstnance, kteří uvažují o životní a pracovní změně směrem k vlastnímu podnikání. "Služby projektu nabízíme jako praktický nástroj dalšího rozvoje těm, kteří absolvovali jakékoliv vzdělávací programy na téma podnikání a nyní hledají návazné služby - například zázemí sdílené kanceláře, kam mohou chodit nepravidelně dle vlastních potřeb, s možností využít i hlídání dětí," uvedla Pavlína Bandrowská, manažerka projektu Baby Office. 

Takhle to funguje

Každý rodič má nárok na 40 hodin bezplatného čerpání této služby za pololetí. Za dva roky dotovaného provozu jde až o 160 volných hodin. Základní podmínkou pro možnost zapojení se do projektu je bydliště či většinové podnikání v Praze.

Bezplatná nabídka Baby Office zahrnuje také možnost účastnit se cyklů vzdělávacích seminářů s názvem Desatero k úspěchu. "Jde o kurzy určené pro rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené, kteří se chtějí vzdělávat během svého podnikání nebo své podnikání teprve zvažují či rozjíždějí a potřebují poradit," vysvětluje Bandrowská.

Pět seminářů je zaměřeno na téma Jak nejlépe a účinně (s)ladit práci a rodinu, dalších pět na oblast Podpora podnikání a profesní rozvoj. Zájemci z řad rodičů mohou po dobu seminářů využít i službu hlídání dětí. Úspěšní absolventi těchto kurzů pak získají finanční příspěvek na doplňkové služby v podobě individuálního koučinku nebo mentoringu.

Recepce Baby Office

Díky hlídání se můžete věnovat práci.

Rodiče s dětmi na svačině

Nabídka odborných školení a workshopů

Dále nabídne Baby Office zdarma i účast na dalších akcích typu networkingová snídaně či podnikatelský jarmark. V programu budou také jednorázová odborná školení a workshopy, které můžou zájemci navštívit samostatně dle vybraného tématu.
 
Bezplatná nabídka se projektu se nyní může uskutečnit díky dotaci z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. "Získání dotace z evropských fondů vnímáme svým způsobem jako uznání projektu a jeho základní myšlenky a jsme nesmírně rádi, že se díky tomu můžeme přiblížit i lidem, kteří doposud váhali nad jeho vyzkoušením," uvádí Hana Krejčí, iniciátorka a hlavní realizátorka Baby Office.
 

Komentáře

Hlavní zprávy

Bedřich Smetana. Třetina skladatelovy tvorby vznikla v naprosté hluchotě

vydáno 2. března 2024  5:37

Bedřich Smetana, který by dnes oslavil 200. narozeniny, je vedle Antonína Dvořáka patrně největším českým skladatelem. Nicméně Smetanův zvuk je v...  celý článek

Arrow zase řádí na Netflixu. Dvojka Kódu 8 je dražší, zato však utahanější, než jednička

Strážce streamu
vydáno 1. března 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na streamovací platformu Netflix před pár dny dorazila očekávaná sci-fi jednohubka Kód 8: Část 2 (Code 8: Part II). Pokračování pět let starého...  celý článek

Neřiďte se kalendářem. Zima pro auta nekončí a v lyžařských střediscích se hodně bourá

vydáno 1. března 2024  6:01

Obleva vyhání lyžaře ze svahů českých hor rychlým tempem. Lidé se snaží urvat poslední radovánky na sněhu a ještě spěchají do hor.  celý článek

Podle studie více než čtvrtina novinářů zvažuje odchod z médií. Mohou za to i nízké platy

vydáno 29. února 2024  18:45

Žurnalistická profese (nejen) v Česku v současnosti čelí mnoha výzvám. Novinářský svět prošel v posledních letech velkými změnami.  celý článek