metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 32 °C

Pátek 21. června 2024. Svátek má Alois

Zastávky a dopravní značky mizí v korunách stromů. Řidiče mohou dostat do problémů

  8:00
Řidiči by měli být v těchto měsících zvlášť pozorní. Lehce totiž přehlédnou cedule u silnice. Ty často zarůstají zelení. Policisté v takovém případě mohou i prominout pokutu.
Poznáte, o kterou zastávku se jedná? | foto: Marek Mahdal

Nejen sloupky zastávek hromadné dopravy, ale také dopravní značky mizi v korunách stromů. Řidiči tak mohou lehce přehlédnout, že mají dát přednost v jízdě či zpomalit. "Ve Strojírenské ulici v Praze 5 zakrývají značku s maximální povolenou rychlostí 30 kilometrů v hodině větve stromu,“ popisuje jeden takový případ čtenář Pavel Michalík.

V centru na podobné případy také narazíte

Přestože se podle policie problém týká především okrajových městských částí, také v centru na podobné značky řidiči narazí. "Ve chvíli, kdy se stane nehoda právě kvůli zakryté značce, policisté se zpravidla zabývají, zda řidič opravdu nemohl včas značení vidět,“ vysvětluje policejní mluvčí Eva Kropáčová.

V případě, že na "neviditelnou“ značku narazíte, je dobré na ni upozornit. "Když se o problematické značce dozvíme, okamžitě přijedeme na místo a větve prořezáme,“ říká mluvčí technické správy komunikací Tomáš Mrázek s tím, že kontroly značení u silnic probíhají pravidelně. Policie varuje, aby byli v těchto měsících řidiči zvlášť obezřetní. Přehlédnutí značky totiž může způsobit i vážní dopravní nehodu.

Dostane řidič pokutu?

  • Ve chvíli, kdy se dopustíte přestupku kvůli zakryté značce, je možné, že se pokutě vyhnete. Musíte ale na problém policisty okamžitě upozornit.
  • V případě, že se na problematickém místě nenachází vodorovné dopravní značení (nakreslené na silnici) a značka je zakryta, policisté vás s největší pravděpodobností pokutovat nebudou.
  • Pokud ano, pokutu odmítněte a do protokolu přestupku napište důvod.
Autor: Adam Váchal Metro.cz

Hlavní zprávy

Český James Bond se jmenoval Ladislav Bittman. Kariéru začal před 60 lety

vydáno 20. června 2024  12:20

Komunisti vylovili nacistický archiv! Žabím mužům se povedl nález desetiletí! Americký magazín Life přinesl před 60 lety sérii senzačních odhalení z...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek