metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 22 °C

Čtvrtek 23. května 2024. Svátek má Vladimír

Zastávky změní názvy, tramvaje a autobusy pojedou jinak. Konec prázdnin se blíží

  16:59
V pražské MHD se od konce prázdnin změní intervaly denních i nočních spojů a přibude zastávek na znamení, některé zastávky změní své názvy. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která organizuje pražskou veřejnou dopravu. Změny začnou platit od 30. srpna. S ukončením letního prázdninového provozu se vrací většina jízdních řádů do původní podoby bez prázdninového omezení.
Tramvaj (ilustrační foto)

Tramvaj (ilustrační foto) | foto: DPP

„Nejvýraznější změnou je plošné posílení víkendových nočních linek tramvají a autobusů, které měly doposud interval 30 minut. Vzhledem k trvale rostoucí poptávce po cestování bude zkrácen jejich interval v nocích z pátku na sobotu a ze soboty na neděli na 20 minut,“ uvedl Drápal. Zároveň budou sloučeny noční autobusové linky 504 a 508.

V rámci tramvajové dopravy bude posílen provoz linky číslo 5. Ta bude nově jezdit dvouvozová, případně na ni budou nasazeny moderní kloubové vozy. Dosud na lince jezdil jeden tramvajový vůz.

Pozor. Nové zastávky na znamení

Nejvíce změn se dotkne autobusových linek. Prodlouženy budou intervaly na lince 108, naopak zkráceny budou ve špičce pracovních dnů na lince 168 v úseku Nové Butovice - Nemocnice Na Homolce. Trasu změní linka 174, která nově pojede z Velké Ohrady přes Luka, Mládí a Bucharovu na Nové Butovice. Kloubové autobusy pojedou nově na lince 232 a další spoje budou v ranní a odpolední špičce vloženy na lince 267.

Ropid rozšiřuje také počet autobusových zastávek na znamení o dalších 17 zastávek. Nově budou na znamení například zastávky Čimický háj v Praze 8, Komořany (ve směru z centra) nebo Kyje a Lehovec v Praze 14.

Změní se i názvy

V rámci příměstské autobusové dopravy bude pro vybrané školní spoje na lince 313 ve směru Černošice zřízena zastávka Mořina, Trněný Újezd. Na lince 329 budou vybrané školní spoje prodlouženy o zastávky Na Padesátém a Sídliště Skalka. „Zavádí se nový ranní školní spoj Sluštice, škola - Sídliště Skalka,“ uvedl mluvčí. Vznikne také nová midibusová linka, a to sice mezi Vraným nad Vltavou a zastávkou Oleško, bude mít číslo 445.

Změní se i názvy některých zastávek na příměstských linkách. V Milovicích se na lince 432 změní název zastávky Milovice, Topolová na Milovice, Park Mirakulum. V Mořině se zastávka Mořina změní na Mořina, Obecní úřad a vznikne tu nová zastávka Mořina pro linky 311, 425 a 451.

Veřejnou dopravu ovlivní po prázdninách i opravy tramvajových tratí. Tramvaje nepojedou například po Bělehradské, v provozu bude až do listopadu pouze úsek od I.P. Pavlova na Zvonařku. Dopravní podnik rovněž plánuje výluku v Revoluční a tramvaje nebudou v září jezdit kvůli rekonstrukci tratě ani na Petřiny.

Autor:

Hlavní zprávy

Fiakristům má v centru Prahy nadobro odzvonit. Bude z koní chutný salám?

vydáno 23. května 2024  4:37

Začalo to fotkou ležícího koně na dlažbě Staroměstského náměstí. A podle největších optimistů to možná, alespoň načas, skončí už dnes na mimořádném...  celý článek

Aktivní zálohy jsou dril, ale není to vyloženě mazácká vojna, říká restauratér Jiří Panuška

vydáno 22. května 2024  15:57

Vzdát se komfortu, nebýt jen individualitou, ale i součástí celku, mít dobrou fyzičku, ale i řádnou psychickou odolnost. Takové jsou podmínky, aby se z...  celý článek

Stěny koupelny ze skla byly v minulosti zcela nemyslitelné, říká architektka Jiřičná

vydáno 22. května 2024  11:00

„Většinu života se člověk účastní nejrůznějších soutěží a většinu jich prohrává,“ říká velice upřímně světoznámá architektka, která do českého prostředí...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek