metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír
Tramvají se v Zenklově nějakou dobu nesvezete. | foto: DPP

Zenklova bude od června tišší. Tramvaje tu zrychlí

  14:14
Na konci března začne oprava tramvajové trati v Zenklově ulici. Ta omezí také automobilovou dopravu. Nový povrch sníží hlukovou zátěž.

Tramvaje v Libni již nenadělají tolik randálu. Příští měsíc zde totiž začne oprava tramvajové trati. Na řidiče i cestující MHD čekají dopravní omezení. „Práce budou probíhat v severní části Zenklovy ulice mezi Bulovkou a Stírkou,“ informovala Aneta Řehková z tiskového odboru dopravního podniku.

Omezení

  • Oprava tramvajové trati v Zenklově ulici potrvá celkem 64 dní.
  • Práce odstartují 31. března a skončí 6. června.
  • Tramvaje nebudou v úseku od Bulovky ke Stírce vůbec jezdit.
  • Nahradí je autobusová linka X24.

Zatímco nyní jezdí tramvaje po kolejích, které jsou zabudovány v betonových panelech, od června nově pojedou po pražcové kolejové konstrukci. „V horní části trati bude použita betonová deska s živičným krytem. Díky tomu dojde ke snížení hlučnosti z tramvajové dopravy a budou odstraněny úseky, na kterých musí tramvaje zpomalit,“ popisuje mluvčí Prahy 8 Radka Wallace.

Na řidiče čekají uzavírky

Součástí oprav je mimo jiné bezbariérové zpřístupnění zastávky Okrouhlická. Po dobu oprav budou cestující po trase vozit autobusy.

V úseku Na Stírce a Klapkova bude Zenklova zcela uzavřena pro auta. V souběžné ulici Ke Stírce bude umožněna jízda jen dopravní obsluze a bude zde platit v téměř celé délce zákaz zastavení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Přerovská padesátka a její varianty lákají širokou veřejnost na túru

vydáno 5. března 2024  13:34

Okolím Přerova projde v sobotu 9. března 42. ročník pochodu Přerovská padesátka neboli Memoriálu Jiřího Caletky, pojmenovaného podle jednoho z jeho...  celý článek

Nejpracovitější filmová herečka Petra Hřebíčková hledá chlapa. Už zase

vydáno 5. března 2024  12:31

Nová komedie od tvůrců hitu Ženy v běhu se blíží do kin. Dostane v ní oblíbená herečka možnost zazářit i jinak než jako obvykle? Tedy jako ztrhaná matka...  celý článek

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek