metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Pondělí 22. dubna 2024. Svátek má Evženie
Primátorka Adriana Krnáčová. | foto: Magistrát hl. m. PrahyMetro.cz

Zkoušky taxikářů a revizi smlouvy s Veolií, to chce primátorka po půlroce vládnutí

  16:22
Primátorka Adriana Krnáčová spolu se svými náměstky dnes bilancovala na snídani s novináři půl roku v úřadě. Mluvila o připravovaných novinkách a plánech.

Pozornost primátorky Adriany Krnáčové se v posledních dnech upírá k vodě. Ale není to tím, že by se chystala na dovolenou.

„Zadali jsme analýzu na smlouvy Veolií,“ uvedla Krnáčová. Veolia provozuje prostřednictvím Pražských vodovodů a kanalizací vodovodní infrastrukturu v metropoli. Posouzení má mít podle ní dva hlavní cíle. Zjistit, jak získat od Veolie více peněz, které by bylo možné vrátit do údržby vodovodů v hlavním městě a pokusit se zkrátit smlouvu o pronájmu infrastruktury, která platí do roku 2028. To by hlavnímu městu umožnilo čerpat dotace na budování nové čistírny odpadních vod.

Dalším aktuální téma je podle primátorky taxislužba. „Nemusím jezdit v taxíku v převleku, abych věděla, že taxi služba je velký problém,“ řekla primátorka v narážce na bývalého primátora Pavla Béma, který si chtěl potvrdit, jestli taxikáři cestující skutečně okrádají, proto se za zahraničního turistu vydával už v roce 2005.

Magistrát podle Krnáčové plánuje změnu zkoušek pro taxikáře, ale i zvýšení represe proti těm nepoctivým. Je podle ní potřeba se více zaměřit na problémová místa, jako jsou letiště nebo centrum města. Primátorka chce, aby přezkoušením museli projít všichni řidiči taxislužby. „Zatím museli znát jen místopis. Chtěla bych ale, aby museli mít základní právní znalosti nebo komunikační dovednosti, včetně znalosti cizích jazyků,“ vypočítala požadavky primátorka.

Na závěr setkání představila Krnáčová i jeden velký plán. Nejen proto, že je vystudovaná kunsthistorička, by se jí líbilo, kdyby v Praze vnikla nová galerie, určená pro moderní umění. „Nová městská galerie by mohla vyrůst na Letné, na místě kde stával Stalinův pomník,“ představila jednu z možností. Město podle ní chce na projektu spolupracovat s Národní galerií.

Komentáře

Hlavní zprávy

Závodili na Letné pštrosi? O Praze se lze stále dozvídat něco nového, říká spisovatelka

vydáno 22. dubna 2024  12:19

Nové putování Prahou. Právě vychází druhé pokračování Pražských okének – průvodce netradičními místy a událostmi Prahy od spisovatelky Stanislavy...  celý článek

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek