metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Sobota 24. února 2024. Svátek má Matěj

Brownfield ve Slaném ožívá. Na místě bývalé přádelny roste 41 energeticky velmi úsporných bytů v rámci projektu Verde Slaný

  12:14
Praha 8. března 2023 (PROTEXT) - V královském městě Slaný byla zahájena výstavba rezidenčního projektu Verde Slaný. Celý komplex bude realizován v několika etapách na místě bývalého areálu přádelny bavlny Benar v přímém sousedství revitalizované Kumpánovy zahrady. Předpokládaná výše investice pro celý projekt činí přes 1 mld. Kč s plánovanou výstavbou více než 220 nových bytů.

Pod projektem je podepsána zavedená skupina F&S Invest, která ve Slaném v minulosti realizovala Viladům Borovského a v Drahelčicích u Prahy stojí za stavbou dosavadních celkem pěti etap rezidenční čtvrti Na Malé Růži, ve které našlo svůj nový domov již přes 220 rodin. Společnost se svou aktivitou významně podílí na revitalizaci celé lokality, která po několika desetiletích ožije a získá s výstavbou bytů zcela nový charakter.

Zatímco řada developerských společností v současnosti vyčkává, na staveništi ve Slaném rostou nové byty doslova před očima. V rámci 1. etapy vznikne ve třech neprůchozích bytových domech celkem 41 bytů v energetické třídě B určených k bydlení s dispozicemi od 1+kk po 3+kk a cenou od 3,600.000 Kč.

Financování výstavby projektu je zajištěno úvěrem investora od České spořitelny. Spolupráce s renomovanou finanční institucí představuje nejen garanci úspěšného dokončení výstavby projektu, ale i velmi vstřícné podmínky financování pro budoucí majitele bytů. Ty spočívají ve složení pouhých 10 % kupní ceny nyní a zbylých 90 % po dokončení výstavby, které je plánováno v posledním čtvrtletí roku 2024. Byty jsou vhodné jak pro vlastní bydlení, tak jako perspektivní investice s předpokladem budoucího zhodnocení.

Komfortní bydlení ve středu dění

„Již při přípravě projektu jsme kladli důraz na energetickou náročnost a předpoklad úsporného bydlení, u kterého lze optimalizovat budoucí náklady,“ vysvětluje jednatelka F&S Invest Ing. arch. Radka Maximovičová. Bytové domy jsou stavěny s pomocí zdiva VAPIS, které má mimořádně dobré izolační a akustické vlastnosti. Každý prodávaný byt má předzahrádku, balkon či terasu a v rámci ceny má již také zahrnuto venkovní parkovací stání a praktickou kóji na patře daného bytu. Projekt si zároveň zachovává svůj zamýšlený komorní charakter. V každém ze tří vchodů tak najdeme maximálně 14 bytů a na všech patrech maximálně 3 bytové jednotky.

Benefity pro nejrychlejší zájemce

„U příležitosti spuštění prodejů nemovitostí nabízíme prvním novým majitelům u vybraných bytů druhé parkovací stání v ceně. Zároveň u vybraných jednotek 2+kk umožňujeme zájemcům v ceně bytu úpravu na dispozici 3+kk, a to díky rozdělení obývacího pokoje příčkou, čímž vznikne oddělený prostor, který je možné využít například jako pracovnu nebo další ložnici. Tato úprava na přání formou klientské změny není zatím zpoplatněna, ale je časově omezena, neboť stavební práce pokračují ve velmi svižném tempu,“ zdůrazňuje Radka Maximovičová, že developer v současnosti nabízí několik akcí, které později již nebude možné využít.

Bydlení v sousedství parku

Projekt Verde Slaný je součástí celkové revitalizace lokality bývalé přádelny bavlny Benar, kterou loni odstartovala kompletní rekonstrukce přilehlého parku. Ten nese nově název Kumpánova zahrada a od 1. července 2022 je otevřen veřejnosti. Součástí prací byla obnova zeleně, cest, vodních prvků, posezení či renovace původní romantické zříceniny akvaduktu. Skupina F&S Invest se na proměně parku podílela bezplatným převodem pozemků na město Slaný a také vypracováním projektové dokumentace.

V bezprostřední blízkosti bytů z projektu Verde Slaný tak vzniklo příjemné místo určené k rannímu joggingu, odpoledním procházkám s kočárkem, piknikům, posezení u kávy či dětským hrám. Mezi další benefity lokality patří například nedaleké koupaliště, a také centrum Slaného dostupné během pár minut příjemnou procházkou. Zde najdou budoucí majitelé veškerou existující občanskou vybavenost, od restaurací před obchody až po základní a střední školy. Obrovským benefitem je samozřejmě i mimořádně dobrá dostupnost hlavního města, do kterého lze ze Slaného autem dojet během 20 minut.

UŽITEČNÉ INFORMACE

Developer: Slaný development 2 s.r.o.

Počet bytů: 41

Dispozice: 1+kk – 3+kk

Předpokládané dokončení: 4. čtvrtletí 2024

Cena: od 3,6 mil Kč vč. DPH

www.verdeslany.cz

Vizualizace v tiskové kvalitě ke stažení: https://www.uschovna.cz/zasilka/HW32FRPWV55C527D-XXA/

O skupině F&S Invest

F&S Invest a. s. zaštiťuje skupinu společností zabývající se developerskými projekty zaměřenými na uspokojování potřeb zákazníků hledající rezidenční bydlení v okolí Prahy. Hlavním cílem skupiny je vytváření rezidenčních projektů, které jsou v harmonii se životním a společenským prostředím, a které kladou důraz na cenově výhodné, ale kvalitní bydlení. Výstavba projektů probíhá v okolí Rudné u Prahy (Na Malé Růži, od roku 2012) a ve městě Slaný (Viladům Borovského, Verde Slaný). Projekt Verde Slaný realizuje dceřiná společnost Slaný Development 2 s.r.o.

Kontakt:

Martina Kovalová

PR & marketing

Graffitti Networks Grafix

e-mail: marty@gng.cz.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Na bolest jsem zvyklá. Nekňourám, bojuji, říká kaskadérka Hanka Dvorská

vydáno 24. února 2024  8:00

Na srdci má kardiostimulátor a na mozku jí doktoři našli nádor. I přesto každý den běhá po Praze a mimo jiné vede fitness lekce. Nejstarší česká...  celý článek

Méně křeče, ale také sebevědomí soutěžících. Love is Blind je tu pošesté a zase trošku jinak

Strážce streamu
vydáno 23. února 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU V současnosti by se dalo říct, že je reality show Láska je slepá (Love is blind) skoro kultovní záležitostí. Její děj se pokaždé zaměřuje na nezadané...  celý článek

Robotický psycholog není vysavač. Vaše data jsou v bezpečí, tvrdí podnikatel

vydáno 23. února 2024  5:00

Česká platforma VOS.health, kterou založil mladý podnikatel Jiří Diblík s kolegou Ondřejem Kopeckým, pečuje o mentální zdraví více než tří milionů lidí po...  celý článek

Svépomoc je fajn věc. Nejde ji ale chtít po všech, říká kutil a moderátor Libický

vydáno 22. února 2024  13:14

Už nějaký ten rok natáčí hobby pořady. Jeho Libovky Pepy Libického jsou určeny pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat, tvořit,...  celý článek