metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 7 °C

Pondělí 22. dubna 2024. Svátek má Evženie

Historicky největší veletrh FOR GARDEN 2023 nabídne produkty i inspiraci ze všech zahradních oborů

  15:36
Praha 23. března 2023 (PROTEXT) - Mezinárodní veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN proběhne ve dnech 30. března až 2. dubna na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Letošní šestnáctý ročník nabídne historicky nejširší portfolio produktů, firem i služeb. Návštěvníci si užijí inspirativní expozice i atraktivní program. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Takřka všechny zahradní obory se budou prezentovat ve třech halách letňanského výstaviště i na jeho venkovní ploše. Inspiraci pro zdokonalení zahrady nebo vytvoření zcela nové oázy klidu u svého domu nabídnou odborníci z řad zahradních architektů nebo vystavovatelé, kteří na svých expozicích představí to nejlepší ze svých produktů, novinky pro letošní sezónu i trendy oboru. Kromě tradičních vystavovatelů veletrhu FOR GARDEN dorazí do PVA EXPO PRAHA i nové společnosti a jejich produkty. A kromě Česka a Slovenska bude na výběr i produkce z Polska, Rumunska a dalších zahraničních zemí.

Jednoznačně nejsilnějším oborem, který se na veletrhu v letošním roce představí, budou zahradní stavby: pergoly a zimní zahrady, ale i zahradní domky, chybět nebude ani nová verze zahradního domku typu posed.

Premiérově si návštěvníci prohlédnou produkty například od společnosti Columbus Energy, která se zaměřuje na energetická řešení pro domácnosti, firmy a obce v celé republice. Mezi jejich produkty patří fotovoltaika, tepelná čerpadla a nabíječky pro elektromobily. Poprvé se představí také všechny čtyři divize společnosti Stanley Black & Decker Czech Republic – DEWALT s kompletní řadou akumulátorového nářadí pro zahradní použití. Firma ASKO nabídne na svém stánku ucelenou prezentaci zahradního nábytku, dětského zahradního programu a zahradního sortimentu v novinkách pro rok 2023.

Luční koberce i úsporné technologie

Velkou zajímavost přiveze do Letňan firma KVĚT, a to luční koberce. Ty jsou ekologickou alternativou ke klasickým travním kobercům a hodí se do rodinných zahrad, parků, střešních zahrad či ovocných sadů. Společnost POOLTECHNIKA uvede nové filtrační čerpadlo s 80procentní úsporou energie a tišším režimem. Se světelným designem v zahradě poradí HOLAS Lighting, společnost BATIMA představí top výrobek v oblasti bioklimatických pergol.

V nabídce veletrhu nebudou chybět produkty na terasy včetně široké nabídky nábytku a grilů, například oheň zasazený ve stole či nádobě od ELEMENTI, stroje pro sečení rozmanitých terénů, závěsná houpací křesla i široké portfolio stínidel, pergol a produktů pro zastřešení teras. O zasklení balkonů, lodžií a dalších prostor bude možné hovořit například s odborníky z firmy Kaveo, zájemci o venkovní segmentové kuchyně najdou širokou nabídku u firmy Gabasol. A kdo shání kvalitní české vířivky, domácí lázně, finské sauny, infrasauny nebo solární sprchy, může uspět na stánku HANSCRAFT.

Na veletrhu FOR GARDEN se bude prezentovat také široké portfolio mnoha druhů dekorů, obkladů, dlažeb pro vnější i vnitřní použití, obkladových prken nebo speciálních vsakovacích dlažeb. Profesionálové na expozicích poradí také například s pořizováním, údržbou či vylepšením nádrží, čističek, jímek, septiků nebo sklepů.

Program nejen pro profesionály

Během konání veletrhu bude probíhat i zajímavý program na pódiu v Hale 5 včetně soutěže středních zahradnických škol z celé republiky pod názvem OTVÍRÁNÍ JARA. V průběhu čtyř dnů se na pódiu vystřídá i řada známých osobností jako Bára Basiková, Adélka Gondíková, Michaela Dolinová, Jan Čenský, Pavlína Senič a mnoho dalších. Nebudou chybět ani vystoupení předních českých a slovenských floristů, například Pavla Hrušky, Jarmily Pejpalové a dalších. Pro zahradní architekty bude premiérově představena zcela nová verze programu NBL Landscape Designer 2023 CZ pro návrhy zahrad.

Veletrh FOR GARDEN se také letos koná v souběhu s veletrhem nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR a s výběrovým veletrhem interiérového designu DESIGN SHAKER. Více informací o veletrhu najdete na www.for-garden.cz.

Kontakt:

Lucie Bártová, vedoucí PR oddělení ABF, a.s., bartova@abf.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Americký sen. Češka z New Yorku prožívá lakrosové vrcholy ve Spojených státech amerických

vydáno 20. dubna 2024  13:00

Předloni zažila s českou lakrosovou reprezentací velké úspěchy. Na mistrovství světa byly Češky sedmé, vzápětí si zahrály mezi osmi nejlepšími zeměmi na...  celý článek

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek