metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 21 °C

Neděle 19. května 2024. Svátek má Ivo

Huawei představuje tři inovativní plně optické produkty pro nastartování komerčního využití F5.5G

  17:17
Barcelona (Španělsko) 28. února 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Během veletrhu MWC24 v Barceloně uvedl prezident divize Huawei Optical Business Product Line Bob Chen na slavnostním představení produktů a řešení "Huawei Product and Solution Launch" první produkt OTN orientovaný na stejnosměrný proud OptiX OSN 9800 K36, první inteligentní OLT produkt na trhu OptiXaccess MA5800T a první FTTR+X produkt iFTTR OptiXstar F50 pro ultraširokopásmové páteřní sítě, 10G přístup a plně optické systémy inteligentních domácností. Tyto tři inovativní produkty pomáhají operátorům vybudovat plně optickou cílovou síť F5.5G a urychlit vývoj ultraširokého pásma 10G, čímž společně umožňují komerční využití F5.5G.

V listopadu 2023 vydal Evropský institut pro normalizaci v telekomunikacích (ETSI) definici pokročilé generace F5G. Společnost Huawei nyní spolupracuje s předními operátory po celém světě na realizaci inovací a praxe F5.5G, přičemž klíčové technologie a produkty F5.5G včetně Wi-Fi 7, 50G PON, 400G, 800G páteřních sítí a OXC jsou již běžně používány. Konektivita 10G je přitom základem pro rozšíření inteligentních aplikací. Řada zemí a regionů celého světa již vydala vlastní plány rozvoje 10G a zahájila výstavbu 10Giga City. K podpoře dalšího rozvoje F5.5G uvedl prezident divize Optical Business Product Line společnosti Huawei Bob Chen, že operátoři musí v rámci rozvoje ultraširokého pásma 10G vybudovat plně optickou cílovou síť F5.5G podporující klíčové prvky, označované jako „1+3+4". První číslice zastupuje 1 hlavní síťový cíl – 10 Gb/s ultraširokopásmové připojení, druhá 3 síťové funkce – všeobecně dostupné připojení 10 Gb/s, metropolitní sítě s omezením latence na 1 ms a páteřní sítě dosahující dostupnosti 99,9999 %; a konečně poslední číslice zastupuje architekturu 4 sítí, tedy páteřní síť využívající 400G, 800G OTN pro propojení datových center, metropolitní síť o100G pro CO a 50G PON v přístupových sítích pro domácnosti a podniky s 10 Gb/s do místností.

V rámci podpory realizace cílové plně optické sítě F5.5G s architekturou „1+3+4" uvedla společnost Huawei na trh tři inovativní plně optické produkty.

• Ultraširokopásmová páteřní síť: Společnost Huawei představuje OptiX OSN 9800 K36, první produkt OTN na trhu orientovaný na stejnosměrný proud. Charakterizují jej tři inovace. Za prvé poskytuje jednovlnnou rychlost 1,6 Tb/s, což je o 33 % více oproti druhé nejvyšší rychlosti 1,2 Tb/s. Současně snižuje náklady na jeden bit o 30 %. Za druhé disponuje inovativní ortogonální architekturou dual-3D, která zdvojnásobuje počet podporovaných slotů a poskytuje přepínací kapacitu více než 100 T v jednom subracku, díky čemuž se snadno vyrovnává s nápory zatížení. Za třetí, jeho vestavěná inteligentní jednotka umožňuje detekci na úrovni ms a inteligentní analýzu poruch v reálném čase, čímž zlepšuje dostupnost sítě.

• Přístup 10G: Také první inteligentní OLT na trhu, MA5800T, přináší tři vylepšení. V první řadě dosahuje kapacita jednoho slotu zařízení 2 T, což je více než dvojnásobek oborového průměru, a může se dále vyvinout na 200G PON (Passive Optical Network). Kromě toho je kompatibilní se stávajícími sítěmi GPON a 10G PON. Za druhé tento produkt zavádí fyzickou izolaci služeb prostřednictvím inovativní architektury, která zajišťuje deterministickou latenci a jitter (kolísání) E2E pro prémiové služby. A za třetí, jeho integrovaná inteligentní výpočetní jednotka zlepšuje uživatelské zkušenosti ve všech aspektech.

• Plně optická inteligentní domácnost: iFTTR F50, první produkt FTTR+X na trhu, podporuje kromě síťové konektivity i další funkce. Také tento produkt se vyznačuje třemi inovacemi. Za prvé, díky architektuře C-WAN a Wi-Fi 7 zvyšuje iFTTR F50 přístupovou rychlost na 3000 Mb/s. Za druhé pak díky přesné synchronizaci hodin zkracuje dobu předání roamingu na 10 ms a eliminuje ztrátu paketů. A konečně za třetí poskytuje jeho integrovaná úložná a výpočetní jednotka uživatelům až 8 TB úložného prostoru a funkci inteligentního vyhledávání v albech.

Bob Chen, prezident Huawei Optical Business Product Line (produktové řady optických sítí) , konstatuje: "Rok 2024 představuje počátek komerčního využití F5.5G a pevné sítě čeká další vývojový skok. Na pozadí rozvoje ultraširokopásmového připojení 10G uvádí společnost Huawei na trh tři inovativní plně optické produkty: OTN produkt orientovaný na stejnosměrný proud OSN 9800 K36, inteligentní 10G OLT produkt MA5800T a FTTR+X produkt iFTTR OptiXstar F50 pomáhají operátorům budovat cílovou plně optickou síť F5.5G se základními funkcemi ve vzorci „1+3+4", neustále posouvat hranice svých služeb a budovat inteligentní svět."

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2347539/Image1.jpg

Kontakt: Qiuyu Peng, pengqiuyu1@huawei.com 

 

PROTEXT

 

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek