metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 14 °C

Pátek 1. března 2024. Svátek má Bedřich
ilustrační snímek | foto: Herminapress

Mamka nám za něj s bráchou vynadala, říká zpěvák Jan Bendig k novému klipu

  19:17
Rodák z Hradce Králové oslaví zítra 29. narozeniny. Jan Bendig se při tom zapsal do povědomí mnohých jako mladý zpěvák už v pouhých patnácti letech, kdy v prvním ročníku soutěže Česko Slovenská SuperStar skončil na čtvrtém místě. Od té doby buduje úspěšnou pěveckou kariéru. V rozhovoru pro Metro se svěřil například s tím, jak se těší na svůj velký koncert ve Foru Karlín.

Jak vzpomínáte na SuperStar a co vám dala do začátku kariéry?
Díky SuperStar dělám práci, kterou dělám. Měl bych to mnohem těžší, kdybych do téhle soutěže nešel. Za to budu SuperStar do smrti vděčný a vždy se k ní hrdě hlásit. Věřím, že tahle soutěž nakopla neskutečně moji kariéru.

Před několika dny jste vydal nový klip k písni s názvem JOJ MAMO, kde vás bodne vlastní bratr Marsell, který si v něm zahrál. Jaké bylo natáčení?
Když jsem četl scénář klipu, tak jsem úplně zrudnul, protože jsem věděl, jakou reakci bude mít na klip naše mamka. Ta je na podobné věci pověrčivá a bere je hodně vážně. Jakmile klip uviděla, hned mi volala a strašně nám vynadala! Řekla, že takový věci se nenatáčejí, klip pochválila, ale už ho nikdy nechce vidět, protože jsme to zahráli opravdu uvěřitelně. Natáčení bylo super, nejtěžší ale byla opravdu ta scéna, kdy do mě musel Marsell bodat opravdovým nožem, nebylo to příjemný, šel nám mráz po zádech.

V sobotu 25. února vás čeká váš prozatím největší samostatný koncert ve Foru Karlín. Jak se těšíte a připravujete?
Myslel jsem si, že budu mít noční můry a že se mi bude s blížícím se termínem špatně spát, ale místo toho jsem strašně natěšený! Finišují přípravy, intenzivně trénuji s tanečníky a neskutečně se těším. Ta pravá tréma mě doufám nechytne, chci do toho dát všechno a ukázat lidem, že kluk z malého sídliště, a ještě navíc Rom, dokáže udělat show na světové úrovni.

Můžete uvést, kdo se na koncertu objeví jako host?
Když čtu seznam hostů, tak tomu stále nemůžu uvěřit. Jako malý jsem si chtěl vždycky zazpívat s Lucií Bílou, Michalem Davidem a to se mi teď splní. Je mi ctí, že budu stát na pódiu po jejich boku. Budu se těšit i na svoje kamarádky Moniku Bagárovou, Markétu Konvičkovou, bráchu Marsella a spoustu dalších umělců.

Často spolupracujete s velkými jmény českého showbyznysu, s kým vám to ladilo nejlépe?
Není vyloženě někdo, koho bych vypíchl. Každá z osobností mi dala strašně moc. Lucie Bílá mě například naučila, že je důležitá píle a že je někdy nutné pracovat i na úkor volného času, abyste byli nejlepší. Michal David mi ukázal, že jde dělat spolupráce na velmi lidské stránce a chovat se k ostatním vždy hezky. Spolupráce s Leošem Marešem mi dala to, že člověk může udělat cokoli a kdykoli se mu zachce. Stačí jen chtít. Každý mi dal něco. Jsem vděčný, že můžu sledovat práci těch nejlepších a inspirovat se jimi ve svojí kariéře.

Co považujete za svůj největší úspěch?
Když pominu svoje hudební úspěchy, beru za velkou výhru to, že mám krásný vztah s rodiči. Vychovali mě tak, jak mě vychovali, a věřím, že i pro můj blízký okruh lidí i okolí jsem pracovitý a slušný člověk. Za to rodičům moc děkuju.

Co zásadního plánujte v letošním roce?
Já mám zatím v hlavě pouze Forum Karlín. Po něm začnu plánovat na následující týdny a měsíce. Kdo byste chtěl na můj koncert dorazit, tak ještě můžete, v prodeji jsou stále poslední vstupenky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neřiďte se kalendářem. Zima pro auta nekončí a v lyžařských střediscích se hodně bourá

vydáno 1. března 2024  6:01

Obleva vyhání lyžaře ze svahů českých hor rychlým tempem. Lidé se snaží urvat poslední radovánky na sněhu a ještě spěchají do hor.  celý článek

Podle studie více než čtvrtina novinářů zvažuje odchod z médií. Mohou za to i nízké platy

vydáno 29. února 2024  18:45

Žurnalistická profese (nejen) v Česku v současnosti čelí mnoha výzvám. Novinářský svět prošel v posledních letech velkými změnami.  celý článek

Čeká Pražany konec linky 190? Místním ji částečně vezme Dvorecký most

vydáno 29. února 2024  7:00,  aktualizováno  16:56

Cestující z Beránku na Smíchov budou mít na své trase bohužel o přestup víc. Modřanští nyní chystají petici.  celý článek

Jde o konec demokratického myšlení? Společnost Meta udělala radikální rozhodnutí

vydáno 29. února 2024  11:00

Pokud vás štvou politické diskuse, na některých sociálních sítích se jim brzy vyhnete. Společnost Meta přestane svým uživatelům doporučovat politický...  celý článek