metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 24 °C

Sobota 22. června 2024. Svátek má Pavla

Speciální filmová rubrika Strážce streamu slaví rok

Strážce streamu   5:04
Před rokem, když nás první vlna pandemie ukovala u obrazovek doma, hádali jsme se, čím oživit web Metro.cz. Proto přišel Strážce streamu, který přináší seriály či zábavné pořady, jež lze aktuálně nalézt a zhlédnout on-line na některé ze streamovacích platforem. Na webu Metro.cz ho můžete číst už rok. A munice na další díly této speciální rubriky nám nedojde ani budoucnu. Bavte se!
Strážce streamu Filip Jaroševský (vpravo) na loňském Comic-Conu | foto: MetroMetro.cz

Když si do vyhledávače na našem webu metro.cz zadáte název Strážce streamu, zjistíte, že čerstvě překročil hranici padesáti článků. Jako první vyšel v rámci této rubriky text o tehdy zbrusu nové akční pecce Vyproštění (Extraction) s Chrisem „Thorem“ Hemsworthem v hlavní roli. Za malé peníze natočil kaskadér komiksovek hromadu povědomě znějící muziky a streamovací gigant Netflix tehdy u diváků skóroval i díky koronavirem vyhladovělým divákům. Článek vyšel 1. května a v době probíhající globální pandemické krize a souvisejících vylidněných kinosálů se premiéra tohoto filmu stala událostí měsíce. Drtivě tehdy vymetla z čela streamovacích žebříčků popularity všechny konkurenční snímky nejen ze stáje televize Netflix, ale i ostatních streamovacích gigantů. Již tehdy jsme se všichni obávali, že se do kina hned tak nepodíváme. Uplynul rok a ukazuje se, že si články o tipech na zajímavé koukání na streamovacích platformách našly cestu i ke čtenářům.

Velmi pravděpodobně se tak stalo také proto, že se nabídka internetových televizí za tu dobu výrazně rozšířila a zkvalitnila. A že během pandemie téměř neexistovala adekvátní náhrada v podobě kina.

Máme se nač těšit
Munice na další Strážce streamu nám velmi pravděpodobně nedojde ani v budoucnu. Pro mnoho diváků po celém světě se staly internetové televize a jejich obsah trvalou náhradou potemnělých kinosálů. Sledovanost vysílání na malých obrazovkách je podle aktuálních průzkumů nejvyšší za posledních čtyřiadvacet let. K tomu si přičtěme fakt, že mnoho nejočekávanějších filmových novinek si letos odbude premiéru nikoli v kinech, ale v některé z internetových televizí. A nejsou to žádné trapné čudly, ale i očekávané hity, jakým je horor V zajetí démonů 3, sci-fi Duna, čtvrté pokračování kultovního The Matrix nebo zombie akční pecka Army of the Dead režiséra Zacha Snydera. Právě článek o jeho režisérském sestřihu Ligy spravedlnosti, který se mu podařilo dotočit, protlačit přes studio a následně s pompou odprezentovat na platformách HBO Max a HBO GO, byl pro mě jeden z nejosobnějších, jaký v rámci Strážce streamu vyšel.

Co si pustit?

  • Několik rychlých tipů na víkend.
  • Na HBO GO čerstvě vyběhlo první několik dílů čtvrté řady antiutopického dramatu Příběh služebnice. Tenhle seriálový a knižní hit z blízké budoucnosti, kde lidstvo bojuje s neplodností, a proto si vymyslí totalitní režim s nedobrovolnými rodičkami v podivných outfitech, sice již ztrácí dech, pořád jde ale o solidní podívanou.
  • Pro ty, kteří chtějí vypnout, je tu čerstvě ukončená druhá řada reality show The Circle USA na Netflixu. Z jejího pokryteckého konce jsem trochu zklamaný, vy třeba nebudete.
  • Seriálovou jistotou je i Deadly Class. Tahle teenagerovská pecka z produkce kabelovky Syfy o škole pro superhrdiny, bůhvíproč, aktuálně trenduje na Netflixu. A to i přesto, že je dva roky stará. Pokud jste neviděli, oprašte. Příjemně vám jeho jediná řada uběhne.

O filmech jako v hovoru s kamarády
O takzvaném Snyder Cutu – legendární režisérské verzi Ligy spravedlnosti, která má být daleko lepší než v kinech neúspěšný propadák z roku 2017, jsme s kamarády za poslední roky napovídali mnoho. A co si budeme nalhávat, i Strážce streamu vlastně píšu tak trochu formou i způsobem, jakým bych své dojmy sděloval kamarádům v hospodě či na grilovačce. O to víc mě těší, že můj každotýdenní koukací výběr baví někoho číst, porovná si své názory a postřehy s těmi mými, nebo si třeba onen seriál, pořad či film pustí po jeho přečtení. Strážce streamu děkuje. Třeba si za rok podobné bilancování zopakujeme.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Superhrdinové opět zlobí! Butcher a Homelander pořád kopou nejvyšší seriálovou ligu

Strážce streamu
vydáno 21. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Krvavá, brutální, dekadentní, místy až úchylná a hlavně neskutečně zábavná seriálová odpověď na superhrdinské trháky se nedávno, vlastně jen před pár dny,...  celý článek

V Česku prakticky nenarazíte na skutečně luxusní hotely, říká youtuber Husička

vydáno 21. června 2024  11:00

Jmenuje se Jindřich Husička, ale fanoušci jeho videí na YouTube jej znají hlavně jako Pana Plešatého. Rodák z Olomouce, který se věnoval práci v...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek