metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 25 °C

Neděle 23. června 2024. Svátek má Zdeňka

Kinderhotel, kde naučí děti čarovat. Pro nejmenší udělají vše

  7:11
Dětský hotel? nemusí to hned být Disneyland, kde se trápíte v posteli ve tvaru rakety a na chodbě potkáváte znuděné brigádníky v převleku medvěda. ty nejlepší jsou designově hodně na úrovni, a hlavně nabízejí rodičům a jejich dětem obrovský balík zážitků.
Nikdo se na vás nebude pohoršeně dívat, když během snídaně připravíte dětem...

Nikdo se na vás nebude pohoršeně dívat, když během snídaně připravíte dětem svačinu na výlet. | foto: AlpenroseMetro.cz

Natřískaný minibar a pokojová služba, co vám vypere i ponožky. Tím už hoteliéři nikoho neohromí. Kdo chce zaujmout, musí se výstředně odlišit. Na Bahamách například letos otevřeli hotel pro plnoštíhlé. V Berlíně zase mají jediný hudební hotel v Evropě, jehož součástí jsou dvě nahrávací studia. 

Ambiciózní ubytování chce na Floridě otevřít impérium Disney – návštěvníkům nabídne v pokoji prožít vlastní příběh à la Star Wars. Skvělým marketingovým tahem jsou přitom děti. 

Rodiče s nimi samozřejmě chtějí být i na dovolené, přičemž potřebují, aby si během ní opravdu odpočinuli a nebyli chůvami na plný úvazek. Takovou možnost jim obyčejný hotel nenabídne. I v Evropě už proto jde s ratolestmi prožít plno opičáren. V parcích Legoland můžete přespat v tematických pokojích z lega, jinde vypadají hotely jako hrady, v některých zoo spíte přímo mezi zvířaty... Jenže zkuste to týden a vezou vás rovnou na psychiatrii.

Dítě je host N°1

Mezi trendy dnes patří ubytování na farmě, kde si děti vedle péče o domácí zvířata mohou čuchnout k mnoha zapomenutým pracím. Pečou chleba, vyrábí mošt, sklízí jablka. Jenže hrozí, že i s tím vás po pár dnech pošlou do háje. Nastupují tedy takzvané kinderhotely, kde udělají pro vaše dítě první poslední. Rodiče si v klidu mohou užívat v sauně, zatímco prckové v hnědé krustě budou během čokoládové masáže výskat radostí. 

Pět hodin jízdy autem z Prahy se nachází Lermoos – malebná víska v Tyrolsku, uprostřed kotliny pod nejvyšší německou horou Zugspitze. Právě tady stojí jeden z nejznámějších rakouských kinderhotelů, který občas vyhraje nějaké to hodnocení na cestovatelských serverech. Patří do skupiny Leading Family Hotel & Resort rodiny Mayerových, která už léta určuje trendy v této oblasti. 

Hotel Alpenrose nabízí skutečně rodinný luxus pro zámožnější rodiny – v rámci all-inclusive mohou celý den hodovat, užívat si bazénu, saunového světa, wellness-služeb, přičemž pro děti jsou k dispozici tři desítky animátorů, kteří vymýšlejí po celý den program. „Často slýcháváme, že mají rodiče ze začátku špatné svědomí z toho, že právě o prázdninách svěří své děti animačnímu personálu. To je ale pravá dovolená – odpočinek pro rodiče, aktivity pro děti,“ říká majitel hotelu Ernst Mayer.

Vše pro trpaslíky

Jak poznáte, že bydlíte v hotelu, kde nejsou děti na obtíž? Podle detailů. Zavírací ohrádky na palandách jsou samozřejmostí, ale to, že je v koupelně vedle dospěláckého i nízké umyvadlo, už ne. A dokonce ještě jedno navíc – ve tvaru vaničky na koupání miminek. Toaletní prkýnko má integrovanou redukci na malé zadečky, světla jsou na fotobuňku a župánky i bačkory vám připraví podle věku dětí. Každý dětský pokojík je vybavený telefonem, který umí po stisku tlačítka zavolat jen na jedno číslo – to vaše.

Zimní radosti

Vyjeďte lanovkou na nejvyšší horu Německa Zugspitze (2962 m) a kochejte se dechberoucím výhledem. Lyžařský areál s naprostou jistotou sněhu na ledovci Zugspitze s cca 147 km sjezdovek je pak vzdálen pouhých pět minut jízdy autem. 

Alpské sjezdovky jsou tu většinou zařazeny do kategorie „modré“, a tudíž příznivé pro rodinné lyžování. Pro ty, kdo raději chodí v zimě pěšky nebo na běžkách, je v tyrolské přírodě připraveno 100 km běžkařské stopy a více než 60 km zimních turistických tras.

Alpenrose ale není jen promyšlené ubytování v celkem 90 pokojích. Tady se žije gastronomií a programem. V jídelně je připravený bufet pro děti – samozřejmě, mají tu oblíbené hranolky, čokoládovou fontánu i vafle se sirupem, ale šéfkuchař tu pře mýšlí.

Děti si mohou vybrat jídlo v nabídce vývarů, čerstvých těstovin, zeleninovém baru, neustále je k dispozici horská voda, čerstvé ovocné šťávy a kopa ovoce. Nikdo se na vás nebude pohoršeně dívat, když během snídaně připravíte dětem svačinu na výlet. „Tamhle je role alobalu, zabalte si z bufetu, cokoli chcete. Vedle stojí pitíčka s brčkem, nezapomeňte si je na výlet vzít taky,“ radí milá servírka Dagmar. Umí česky, pracuje tady už pár let. „Náš šéfkuchař je vážně frajer,“ prohodí při servírování druhého z pěti chodů večeře – bílé pepřové pěny s cuketovými kostkami. Na výběr je z několika jídel. Hosté každé ráno v denním programu zaškrtnou, na co mají chuť. Také se dozvědí, jaký program mohou s dětmi zažít.

Škola kouzel 24/7

Čarodějnice tu zrovna nejsou, ale čarovat se tu dá. Škola kouzel má v Alpenrose sezonu po celý rok. Také dětské show, módní přehlídky, kurzy plavání a další atrakce patří k celoroční nabídce. A když zrovna špunti nechtějí nacvičovat divadlo, které večer rodičům předvedou na pódiu kina, mohou třeba vyrazit na výlet po okolních kopcích – s lamou na vodítku. 

Součástí komplexu je areál plný her: hlídaná herna, kde je neustálý dohled animátorů, také vodní svět s pirátským škunerem, obří pětipatrová skluzavka, skákací hrad, šplhací stěna, bazén na vodní pólo, venkovní dráha pro šlapací autíčka, vnitřní autodrom, v zimě pak sjezdovka pro nejmenší včetně lyžařského kolotoče... 

V bezprostřední blízkosti přitom relaxují i dospělí. Wellnessové centrum má několik saun, přičemž uprostřed hoří oheň v krbu. Také je tu bohatě vybavená vinotéka a v garáži čekají dva harleye – jejich zápůjčka je v ceně ubytování. A na rovinu, ta není nijak nízká. Kdybyste sem vyrazili v lednu a chtěli si užít luxus 60metrového pokoje pro čtyři, dáte za něj během ledna 7200 korun za jednu noc.

Autor: Petr Holeček Metro.cz

Hlavní zprávy

Víte, kudy a jak jezdívaly železniční vagony ze Smíchova na Florenc? Neuvěříte

vydáno 23. června 2024  11:43

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Ovčí střeva, dvoumetrový černoch a zrádný robot. Vetřelec slaví 45 let

vydáno 22. června 2024  5:08

„Vetřelec je bezchybný organismus. Jeho dokonalosti se může vyrovnat jenom jeho zrůdnost,“ cedí mezi zuby android Ash. Tváří v tvář Ripleyové obdivuje...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek