metro.cz
Stanice metra Depo Písnice | foto: Metroprojekt a.s.

Metro D udělo další krok k zahájení stavby. Projekt má územní rozhodnutí

  15:35
Další důležitá razítka získal projekt čtvrté trasy pražského metra, která by v budoucnu měla spojit Náměstí Míru s Písnicí, přes přestupní stanici na Pankráci. "Stavební odborem Prahy 4 bylo vydáno územní rozhodnutí pro trasu metra D," potvrzuje mluvčí radnice Jiří Bigas. První se má začít stavět úsek z Pankráce do Písnice, který má vyjít na 24,69 miliardy korun. Kdy metro začne jezdit zatím není jasné, pokud by ale Praha získala příští rok příslib peněz z EU, mělo by to být do roku 2022.

Poté co minulý týden pokračování projektu posvětila rada města,  může teď město chystat podklady pro stavební povolení. Praha chce nyní připravit žádost o dotaci z evropských fondů. Podle Hudečka město nemá peníze na to, aby trasu D postavilo ze svého rozpočtu. "Uděláme vše pro to, aby stavbu spolufinancoval i stát. Bez evropských peněz nelze metro stavět a měl by se na tom podílet právě i stát," řekl Hudeček. Ve světě je podle něj financování ze strany státu zcela běžné.

Nová trasa D by měla měřit přes deset kilometrů a měla by obsloužit několik sídlišť v oblasti Krče, Lhotky, Libuše, Nových Dvorů a Písnice a další spádové oblasti. Odlehčit by měla lince C. Po dobudování trasy má vzniknout alternativa k Nuselskému mostu, který bude třeba v budoucnu opravit.

Komentáře

zpět na článek