metro.cz
Cyklistika (ilustrační foto) | foto: Aleš Náhlý

Zdraví i handicapovaní cyklisté se vydají na extrémní závod

  13:51
Z Prahy ve středu dopoledne vystartuje více než 200 závodníků, kteří se vydají na 2222 kilometrů dlouhý extrémní cyklozávod napříč Českou a Slovenskou republikou. Cyklisté krátce po startu jako první projedou zatím nedokončeným tunelem Blanka. Cílem čtyřdenního extrémního závodu, na který se vypraví zdraví sportovci spolu s handicapovanými, je pomoci postiženým lidem zpět do života, řekl na dnešní tiskové konferenci autor projektu Heřman Volf.

"Cílem není sbírání peněz. Chceme veřejnosti dokázat, že soužití s handicaponými není věda, ani disciplína určená lékařům a terapeutům," uvedl Volf. "Jde o přátelství, o boření bariér a zaběhlých klišé, o týmovou spolupráci, motivaci a pomoc těm, kteří ji chtějí a potřebují," doplnil sám handicapovaný organizátor.

Šlapat se dá i rukama

Na start druhého ročníku závodu se postaví 29 týmů po dvou, čtyřech nebo osmi členech. Pojede se na kolech a na speciálně upravených byciklech, na nichž sportovci místo šlapání nohama používají ruce. Týmy se společně vydají ze Staroměstského náměstí na Letenskou pláň, odkud budou po etapách startovat. Závodníci musí trasu zdolat za 111 hodin. Zastaví se při tom na 22 místech, kterými jsou mimo jiné rehabilitační ústavy a spinální jednotky. Zájemci mohou průběh závodu sledovat on-line na webu www.111hodin.cz.

Cílem extrémního závodu bude park Na Ladronce v Praze, kde se v neděli uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů spolu s koncertem a dalším kulturním programem. Vystoupí mimo jiné kapely Monkey business a The Tap Tap.

Komentáře

zpět na článek