metro.cz
Kateřina Jacques a Martin Bursík | foto: ČTK

V centru metropole má podle Liberálně ekologické strany vzniknout lesopark

  13:27,  aktualizováno  13:59
Koalice Liberálně ekologické strany (LES), Pirátů a nezávislých, která ve volbách kandiduje v Praze 1, slibuje voličům otevřenou radnici, průhledné rozdělování peněz na kulturu a přívětivé ulice a parky ve vídeňském stylu. Za Piráty, jejichž vedení nedávno kvůli neshodám oznámilo odchod z koalice, na nevolitelné pozici kandiduje jeden člen, v čele pak dva příznivci.

Sdružení bude usilovat o proměnu Malostranského náměstí, kvůli které lidé před časem sepsali petici. Chtějí prosadit zklidnění magistrály, vznik městského bulváru a kultivaci prostředí kolem hlavního a Masarykova nádraží. Spojením parku v centru města má vzniknout lesopark. "Občan má být silný a radnice vlídná," uvedla kandidátka LES Kateřina Jacques.

Kandidátku zrušit nelze, Piráti ale nikoho nominovat nebudou

Republikový výbor Pirátů nedávno rozhodl o tom, že s koalicí LES bývalého ministra životního prostředí Martina Bursíka v Praze 1 kandidovat nebude. Hlavním důvodem je "nesouhlas s občanskými a politickými postoji a činy některých navržených členů kandidátky", uvedl před několika dny předseda Pirátů Lukáš Černohorský. Tvrdil, že kandidátku zrušit nelze, Piráti ale nikoho nominovat nebudou.

"Rozhodnutí výboru respektuji, jsme ale svobodná strana, nikdo mě tedy k odstoupení z kandidátky nevyzval," uvedl dnes člen strany Artuš Rawa, který kandiduje v koalici s LES na 23. místě. Dnes prý zároveň odešle podnět výboru k revizi dřívějšího rozhodnutí. Kromě Jacques na kandidátce figuruje mimo jiné jméno zpěvačky Natálie Kocábové. Sám Bursík na ní není.  "Mně se tato kandidátka líbí, jelikož prosazuje pirátský program," řekl za pražské sdružení Pirátů Ondřej Profant. Koaliční spolupráci si prý sdružení odhlasovalo na plénu.

Komentáře

zpět na článek