metro.cz

VIDEO: Japonec posprejoval stěnu patřící k Národnímu divadlu

  18:28
Šestadvacetiletý japonský turista v neděli posprejoval stěnu v podchodu v Divadelní ulici, která je součástí budovy Národního divadla v Praze. Policisté proti prchajícímu cizinci použili taser. Japonce obvinili z trestného činu poškozování cizí věci. „Protože pomaloval chráněnou památku, hrozí mu až tříleté vězení,“ informovala dnes policejní mluvčí Iveta Martínková.

Cizinec podle videa, které zveřejnila policie na svém webu, přidal další kresbu na již značně posprejovanou kachlíkovou zeď. Podle policistů nevěděl, že maluje právě na Národní divadlo. „To, že je stěna již znehodnocena, jeho trestný čin neomlouvá,“ řekl mluvčí Tomáš Hulan.

Národní divadlo posprejovali i dva Francouzi

Muže si všiml policista díky městskému kamerovému systému, hlídka ho poté dostihla nedaleko Smetanova nábřeží. Cizinec před policií prchal, hlídka proti němu použila taser. Podle Martínkové kladl odpor i při zatýkání. Na služebně se přiznal i k další kresbě v Melounové ulici o den dříve.

Budovu Národního divadla si za cíl vybrala také již v srpnu dvojice mladých Francouzů, která na něm vytvořila černým sprejem několik obrazců. Také tito mladíci čelí obvinění z poškozování cizí věci.

Komentáře

zpět na článek