metro.cz

Další 3 fotografie v galerii
Kampa. | foto: Street View, GoogleMetro.cz

Na Kampu nebo do Klementina můžete za každého počasí, třeba i v bačkorách

  11:42
Nemusíte ani vytáhnout paty z domu a přitom můžete nakouknout do různých pražských zákoutí. Ještě před vámi tam totiž nahlédla kamera funkce Street View.

Auta s kamerou vystřídali v­ulicích Prahy chodci, kteří si na zádech nesou kameru. Se speciálním zařízením se tým Google Map vypravil do centra Prahy. Na webu si tak teď lidé z celého světa mohou prohlédnout snímky Karlova mostu či Starých zámeckých schodů. Zařízení na zádech totiž umožňuje snímat místa, která jsou skutečně určená jen pro chodce.

Významného rozšíření doznala tato aplikace také jinde v hlavním městě. Kromě Karlova mostu bylo možné nasnímat i interiéry Klementina nebo okouzlující zákoutí zahrad Pražského hradu a dalších parků, ale i třeba fontány v zahradě Valdštejnského paláce u stanice metra Malostranská.

Snímky se dělaly loni v létě

„Nový projekt je milou pozvánkou do Prahy, která navíc umožní lidem nahlédnout i do míst ne tak exponovaných. Zároveň se turisté budou moci tak trochu vrátit v­čase, až se jim po Praze zasteskne,“ řekla Nora Dolanská, ředitelka Prague City Tourism.

Sběr snímků se uskutečnil během loňského léta. Následně firma fotografie několik měsíců zpracovávala. Proto je třeba u Karlova mostu ještě vidět modrá plachta na jedné ze střech, která už mezitím zmizela.

Pomocí speciální technologie se pro ochranu soukromí rozostřují obličeje a espézetky aut, aby je nešlo identifikovat. Každý uživatel navíc může jednoduše kliknutím na tlačítko Nahlásit problém označit obrázky, které považuje za nevhodné, takže by­ měly být z internetu odstraněny.

Street View je funkce Map Google, která umožňuje uživatelům prohlížet si snímky ulic měst a krajiny na celém světě v 360stupňovém pohledu.

Kromě míst v Praze jsou nově dostupné Technické muzeum v Brně a vila Tugendhat, ale i krásné kouty české přírody, jako je KRNAP nebo NP České Švýcarsko. Virtuálně se dá procházet třeba po hradech Špilberku, Rožmberku nebo zámku v ­Českém Krumlově.

Komentáře

zpět na článek