metro.cz
Opencard (ilustrační foto) | foto: Metro.cz

Vydávání opencard ve Škodově paláci je už opět v provozu

  10:33,  aktualizováno  16:11
Vydávání karet opencard v zákaznickém centru ve Škodově paláci, které od bylo od rána zastaveno, opět funguje. Příčina výpadku zatím není jasná.

Podobné problémy, které se objevily dnes, nastaly už minulý týden v pátek i v úterý. Vydávání karet bylo jen omezeno. Příčiny výpadku zatím ani v jednom případě nejsou známy.

Kancelář v Jungmannově ulici je jediným místem, kde mohou cestující o opencard zažádat a vyzvednout ji. On-line služby operátor neposkytuje. Stöckl již v pátek uvedl, že do konce roku by si mělo opencard vyměnit zhruba 160 tisíc cestujících. O novou kartu ale podle mluvčího nakonec požádá zhruba jen 40 procent z nich, mnozí lidé dají přednost přednost papírovým kuponům.

Projekt opencard, který pochází z éry primátora Pavla Béma (ODS), stál Prahu minimálně 1,35 miliardy korun. Elektronická karta měla mít původně mnoho funkcí, nakonec ale slouží jen především jako průkaz s předplatným pro MHD.

Projekt je spojen s problematickými smlouvami, několik úředníků kvůli opencard již stanulo před soudem. Co bude s opencard dál, zatím nikdo neřekl, město nyní hledá způsob, jak s kartou do budoucna naložit.

Komentáře

zpět na článek