metro.cz

Další 4 fotografie v galerii
Žofie Dařbujánová. | foto: Adam Maršál

ROZHOVOR: Pařili na nás postarší lidé ve smokinzích a večerních róbách

  9:59
Žofie Dařbujánová chodí na hudební konzervatoř, Mikuláš Pejcha a Jan Drábek studují práva a hudební šikula Nèro Scartch po maturitě dělá hlavně, co ho baví. Společně mají kapelu Mydy Rabycad a ve čtvrtek jedou na největší hudební festival ve střední Evropě.

Jak moc se těšíte na Sziget?
Nèro: To, jak moc se těšíme, se asi nedá úplně popsat. Nikdy jsme na festivalu podobnejch rozměrů nebyli, tak jsme hrozně zvědaví. Rozhodně se jedná o velmi zásadní zadostiučinění našeho hudebního počínání.
Mikuláš: Popsat to těšení opravdu nejde. Jsou sny, který asi každý z nás potají má, takže když přijde příležitost jako tahle, tají se nám dech, zda je to vůbec pravda. Vnímáme to jako znamení a zároveň závazek, že naše úsilí má smysl a musíme v tom pokračovat s plným pracovním nasazením dál. A samozřejmě nejde jen o Sziget - vnímáme tak každé pozvání do zahraničí nebo na festival, kterých si velmi ceníme.

Žofie studuje Mezinárodní konzervatoř Praha, obor rockopera-zpěv.

Tomáš Konůpka hostuje v kapele na bicí.

Před čtyřmi lety jste ještě ani neměli kapelu a teď hrajete na Szigetu. Čím myslíte, že jste zaujali organizátory festivalu?

Nèro: Doufáme, že naší živelnou, energickou, hravou, taneční, melodickou a svébytnou muzikou.
Mikuláš: Nejspíš naším poťouchlým přístupem k hudbě zejména na desce Glamtronic, kde si vše začíná vykračovat poměrně svébytně vlastní cestičkou.

Na koncertech býváte stylově oblečení. Chystáte do Maďarska nějakou speciální garderobu?
Žofie: Ať jde o jakýkoliv koncert, dáváme si záležet na tom jak vypadáme, aby to bylo něčím jiné. Ale nechceme tím vypichovat jednotlivé koncerty, všechny jsou pro nás svým způsobem speciální. Takže pokud se nějaký nový kousek objeví, bude to spíš takové doplnění našeho koncertního šatníku a objeví se určitě i na jiných koncertech.

Jaký jiným zajímavým vystoupením se můžete doposud pochlubit? 
Nèro: Za mě například United Islands of Prague, kde se letos povedlo něco úžasnýho, obří nezávislej festival Fusion v Německu a městečko Bridport v Anglii.
Mikuláš: Mě zaujal The Henley festival v Anglii, kde na nás pařili postarší lidé ve smokinzích a večerních róbách!
Žofie: Jak už řekl Nèro, Fusion festival byl pro nás velkým zážitkem. Za loňský rok za mě rozhodně Colours of Ostrava. Jinak zatím celé letošní léto má dost parádní atmosféru. Ať už jedem kamkoliv, umíme si to udělat hezký, a to mám na nás ráda.

Mydy Rabycad

Jan Drábek studuje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Část kapely studuje na vysoké. Jak se dá studium skloubit s hraním v kapele?
Mikuláš: Zatím naštěstí mě ani Honzu nevyhodili, tak se to nejspíš skloubit se zvýšeným úsilím všech zúčastněných dá. Koho by však nemotivovala skvělá grilovačka all inclusive od našeho manažera, za splněný zkoušky? Těžké to samozřejmě je.

Kde vás ještě letos v létě mohou fanoušci potkat?
Nèro: Rock For Churchill, Živá Ulice v Plzni, pak taky zahrajeme v Innsbrucku a na festivalu Maui Waui v UK.
Mikuláš: Nemine nás ani romantický koncert na Bezdězu v rámci Hrady.cz.

Komentáře

zpět na článek