metro.cz
Náměstí se už změnilo na pěší zónu, teď ho čeká ještě oprava. | foto: MHMPMetro.cz

Václavské náměstí se změní asi za 200 milionů korun

  10:32
Václavské náměstí nepatří mezi místa, na která může být město příliš hrdé. Na ikonickém prostranství je vidět, že se tu od minulého století změnilo jen málo.

Obnova spodní části se sice připravuje, ale aby magistrát mohl opravit horní část, od Vodičkovy a Jindřišské k Muzeu, musí nejprve vybudovat podzemní kolektory, ve kterých budou nově vedeny všechny sítě. Než bude tahle náročná stavba hotová, nelze podle radní uvažovat o jakékoliv změně v horní části. Ale už letos se konečně práce na rekonstrukci dají do pohybu.

Na dvě stě milionů odhadem přijde oprava spodní části Václavského náměstí. Pokud získá město všechna povolení, měla by začít v roce 2018.

„Opravu bude připravovat přímo akciová společnost Kolektory, letos se začne projektovat,“ potvrzuje radní pro infrastrukturu Jana Plamínková.

Nejviditelnější letošní změnou na náměstí tak asi bude, že z něj zmizí některé stánky s občerstvením. Plán magistrátu ale překvapil některé trhovce. „Pokud vím, i nadále zůstáváme. Nikdo nás neinformoval o opaku,“ říká Světlana, která prodává klobásy ve stánku v dolní části Václaváku.

Stánky měly definitivně skončit s prodejem poslední prosincový den, ale zatím se tak nestalo. „Od prvního ledna nemohou na základě tržního řádu čtyři zmíněné stánky prodávat zboží. Po uběhnutí výpovědní lhůty by měly být odstraněny,“ slibuje mluvčí Prahy Vít Hofman.

Z původní dvacítky stánků tak na náměstí zůstane jen pět objektů s různým sortimentem.

Komentáře

zpět na článek