metro.cz
Posily jezdí z Nádraží Veleslavín. | foto: RopidMetro.cz

Hlavní město se nafukuje. Někdy ale velmi nešťastně

  18:03
Rozrůstání pražské integrované dopravy zlobí hlavně na Kladensku.

Proces takzvané integrace, tedy postupného připojování většiny měst napříč Středočeským krajem do Pražské integrované dopravy, je čtenářům deníku Metro již dobře znám.

Již několik týdnů jezdí až domů na pražské jízdenky obyvatele Voticka na Benešovsku, loni se k metropoli připojilo Příbramsko, Slánsko a rovněž oblast kolem Benešova.

Integrace je podle pražského organizátora dopravy Ropid velmi složitý proces. Vždy je totiž třeba spolupracovat s obcemi, krajskými úřady i Integrovanou dopravou Středočeského kraje na hladším průběhu. Nemálo důležité je však podle mluvčího Ropid Filipa Drápala také umět se ohlédnout zpět.

„K integraci veřejné dopravy na Slánsku a v části Kladenska, která proběhla loni v srpnu, obdržel středočeský organizátor dopravy připomínky, stížnosti i pochvaly. Vyjma došlých podnětů byly zváženy také provozní zkušenosti jednotlivých dopravců a koordinačního dispečinku,“ říká pro deník Metro Drápal. „Řada přepravních průzkumů pak prokázala vysokou obsazenost některých autobusových linek a naopak velice nízkou poptávku po jiných linkách. Aby byla kapacita autobusů využita efektivněji a současně bylo vyhověno většině požadavků, přistupujeme k úpravě linkového vedení jízdních řádů,“ doplňuje mluvčí.

První úpravy v rámci vyhodnocení integrace pocítí cestující v polovině listopadu. Od neděle 15.listopadu dojde ke změnám na trase Praha – Kladno. „Spojení Kladna s Prahou zajistí i nadále především páteřní linky 300, 330 a 399 vedené do dopravního terminálu Praha, Nádraží Veleslavín. Vzhledem k tomu, že na těchto linkách byly pravidelně zaznamenávány kapacitní problémy ve špičkách pracovních dnů, dojde u těchto tří linek ve špičkách pracovních dnů ke zkrácení intervalů. V ranní špičce pojedou spoje nově v intervalu 10 až 15 minut, v odpolední pak po 15 až 20 minutách,“ dodává Filip Drápal.

Dále dojde například ke zkrácení linky 399 do zastávky Kladno, Energie. V úseku Kladno – Smečno bude linka nahrazena linkou 324. Naopak zhruba čtyři páry spojů linky 330 budou ve špičkách pracovních dní prodlouženy z Libušína přes Svinařov až do Smečna. „Další změny vám představíme v následujících dnech,“ doplňuje Drápal s tím, že potřebné informace jsou na webu pid.cz

Komentáře

zpět na článek