metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
S přihláškami do projektu komunitní včelnice i s dotazy se neváhejte obracet na Beatu Sýkorovou. | foto: Lesy hlavního města Prahy

Včelařem za deset tisíc korun. Ve Kbelích vám pronajmou úl i s poradcem

  17:00
Když mohou v metropoli existovat komunitní centra, zahrady a skalky, proč bychom neotevřeli i komunitní včelín? S tímto nápadem nedávno přispěchali zaměstnanci Lesů hlavního města Prahy.

„Přemýšlíte o vlastním chovu včel, ale bojíte se, že nemáte dost zkušeností? Chtěli byste si to zkusit předtím, než nakoupíte všechno drahé vybavení? A rádi byste, aby vám někdo poradil a pomohl, když si nebudete vědět rady? Právě pro vás od května v našem ekocentru Prales spouštíme pilotní projekt a zakládáme malou včelnici,“ říká mluvčí Lesů Petra Fišerová.

Za pronájem úlu se včelstvem v produkční síle zaplatí zájemce deset tisíc korun. V ceně je plně vybavený úl s náhradními nástavky a vybavení na získávání medu. Pokud se včelaři nebude dařit, neodejde s prázdnou. V ceně má totiž již započítáno pět kilogramů vlastnoručně vytočeného medu navíc. 

S přihláškami do projektu komunitní včelnice i s dotazy se neváhejte obracet na Beatu Sýkorovou.

S přihláškami do projektu komunitní včelnice i s dotazy se neváhejte obracet na Beatu Sýkorovou.

„Včelnice se nachází přímo v areálu ekocentra na kraji Kbel. Komunitním včelařům zajistíme také úvodní přednášku na téma péče o včelstvo a podle potřeby průběžnou odbornou podporu ve formě konzultace s naším včelařem či kontroly na včelnici,“ dodává Fišerová. Do chuti místního medu se prý pozitivně promítá také fakt, že se zde mohou včely pást na mnoha ovocných stromech, lesních dřevinách i na lučních porostech.

S přihláškami do projektu komunitní včelnice i s dotazy se mohou zájemci obracet na zaměstnankyni Lesů Beatu Sýkorovou, a to na čísle 777 459 140 nebo na e-mailu sykorova@lesy-praha.cz.

Včelnicí navazují na již zavedenou komunitní zahradu, která v ekocentru funguje čtvrtým rokem. V současnosti zde zeleninu a ovoce pěstuje zhruba padesátka pěstitelů.

Komentáře

zpět na článek